Podpořte Ukrajinu!

Náš tým


 • Halyna Andrejciv
  Zakladatel, předseda organizace Pražský Majdan, výkonný ředitel UCN
  Od roku 1998 žije v České republice. V letech 2011 až 2022 byla spoluzakladatelkou a ředitelkou nevládní organizace Ukrajinská evropská perspektiva, od roku 2022 byla vedoucí nevládní organizace Pražský Majdan, koordinátorkou humanitárních projektů na Ukrajině za UEP a PM, dobrovolnicí, občanskou aktivistkou. Životní motto: "Kdo jiný než my? Kdy, když ne teď?"
 • Kateryna Skrypnik
  Zakladatel organizace Pražský Majdan, místopředseda, fundraiser a vedoucí finančního oddělení
  Do České republiky přijela z Luhansku, v letech 2015 až 2022 byla vedoucí a organizátorkou nevládní organizace Pražský Majdan.
 • Volodymyr Telenko
  Spoluzakladatel nevládní organizace Pražský Majdan, logistická a IT podpora UCN.
 • Olha Zolotukhina-Laviniukova
  Teamleader, projektový manažer Ukrajinského centra pro vědu a technologie
  Do České republiky odjela na jaře 2022 z Chersonu, který byl v té době okupován. Víra a plány do budoucna mi pomáhají vydržet a bojovat za rodnou Ukrajinu. Hlavní otázkou, kterou si kladu, je, zda dělám dost pro to, abych na Ukrajině zvítězila a podpořila/sjednotila/sjednotila své krajany v Praze.
 • Tetyana Kozakevych
  Konzultantka Informačního centra
  Pocházím z historického města Kozelec v Černihivské oblasti. Po začátku totální invaze jsem přijela se svými dvěma dětmi do Prahy. K týmu Pražského Majdanu se připojila v létě 2022.
 • Duran Kateryna
  Konzultantka Informačního centra
  Narodila jsem se v malém městě v Doněcké oblasti, které je od roku 2014 okupované. Od roku 2004 jsem bydlela, studovala a pracovala v Kyjevě. Od března 2022 žiji v Praze. Mám 7 let praxe ve státní správě. Stejně jako mnoho dalších lidí jsem vždy chtěla být prospěšná společnosti, proto jsem velmi ráda, že mohu být součástí týmu nevládní organizace Prague Square a mohu pomáhat lidem.
 • Lilia Kurnytska
  Lektor kurzů angličtiny a IT
  Jmenuji se Lilia. Mým rodným městem je Lvov. Členkou týmu ukrajinského centra Nusle jsem od srpna 2022, začínala jsem jako dobrovolnice, ale nyní učím angličtinu pro 13-14leté, programování webu pro děti a počítačovou gramotnost pro dospělé. Jsem nesmírně rád za to, co dělám, a že pracuji v tomto týmu, protože mám možnost pomáhat Ukrajincům v nouzi.
 • Iryna Artiushchenko
  Dobrovolník
  Do České republiky přijela z nejmladšího města Ukrajiny, z města Bílého anděla, Slavutyče. Pracovala v sociálně psychologickém centru jako sekretářka. V centru pracují psychologové a špičkoví odborníci. Od samého počátku existence centra poskytovala pomoc obětem černobylské havárie a od roku 2014 pomáhá účastníkům ATO.
 • Iryna Kunynets
  Konzultantka pro zaměstnanost a orientaci na trhu práce
  Jmenuji se Iryna Kunynets. Pocházím ze Lvova, ale již 20 let žiji v Praze. Od začátku plné invaze aktivně pomáhám Ukrajincům najít práci, bydlení a zdravotní pojištění. Hodně času jsem pracovala jako dobrovolnice na Úřadu práce, kde jsem pomáhala uprchlíkům začlenit se do české společnosti. Do týmu Ukrajinského centra Nusle jsem se připojila v říjnu 2022.
 • Melnykovycheva Nadiika
  Finanční oddělení
 • Volodymyr Vursta
  Dobrovolník, komunikace a pomoc armádě
  Dlouhodobě žiji v České republice a od roku 2015 pomáhám jako dobrovolník UEP a PM - komunikuji a pomáhám vojenským jednotkám, sháním finance na nákup vojenské techniky a dodávám pomoc na frontu.
 • Faina Vozniak
  Učitelka českého jazyka
  Podnikatelka, učitelka českého jazyka. Narodila se ve Lvově. Vystudovala slovanskou filologii na Lvovské státní univerzitě. Posledních 30 let žije a pracuje v Praze. Od května 2022 je dobrovolnicí UEP.
 • Cosma Vozniak
  Dobrovolník
  Podnikatel, průvodce. Absolvoval Vysokou školu cestovního ruchu v Praze. Dobrovolníkem UEP je od května 2022.
 • Liudmyla Melnychuk
  Učitel matematiky a fyziky
  Válka mě donutila opustit svůj domov, město Nižyn v Černihivské oblasti. Teď, když jsem tisíc kilometrů od Ukrajiny, si všichni pomáhají navzájem a všem ostatním, jak jen mohou. Mé odborné znalosti učitele matematiky a fyziky se staly velkou příležitostí učit ukrajinské děti, které byly a jsou na Ukrajině zbaveny možnosti studovat. Mým cílem je pomáhat, učit žáky, aby se stali chytřejšími, vytrvalejšími pro sebe, pro Ukrajinu i pro svět. Vždyť cesta, po které nyní jdou, je jejich základem pro budoucnost a jejich příspěvkem k vítězství Ukrajiny.
 • Liudmyla Korostashevych
  Lektorka angličtiny pro děti a mládež
  Dobrý den, jmenuji se Ljuda, pocházím z Černihivské oblasti, z města Bachmač. Jako každý Ukrajinec jsem svůj život rozdělila na před a po. Před válkou jsem pracovala jako učitelka angličtiny na různých školách a otevřela jsem si vlastní jazykové studio. Vzděláním jsem lektor na vysokých školách 1-2 stupňů akreditace, specializuji se na ukrajinský jazyk a literaturu, angličtinu. Magisterský titul jsem získal na Univerzitě Tarase Ševčenka v Kyjevě. Po válce jsem skončila v České republice a pokračovala ve výuce angličtiny pro děti v centru NUSLE a v práci na projektu Unicorn, který vytváří online kurzy pro děti z Ukrajiny a z Ukrajiny. Věřím, že vzdělání našich dětí je budoucností naší země.
 • Valentyna Kramarova
  Prague Maidan Staromak
  Oleksandr a já jsme dva vnitřně vysídlení lidé z Krymu a Donbasu, takže jsme se rozhodli, že bychom mohli být na Majdanu užiteční. Informační válku na Majdanu jsme zahájili v roce 2015. Od února 2022 se Majdan stal naší frontovou linií. Rádi bychom toho udělali více, ale náš věk omezuje naše možnosti.
 • Oleksandr Kramarov
  Prague Maidan Staromak
  Oleksandr a já jsme dva vnitřně vysídlení lidé z Krymu a Donbasu, takže jsme se rozhodli, že bychom mohli být na Majdanu užiteční. Informační válku na Majdanu jsme zahájili v roce 2015. Od února 2022 se Majdan stal naší frontovou linií. Rádi bychom toho udělali více, ale náš věk omezuje naše možnosti.
 • Markéta Krňanská
  Správce webových stránek a sociálních sítí, lektorka češtiny pro cizince a výtvarnice na volné noze.
  V Pražském Majdanu působí jako humanitární dobrovolník od roku 2014. Jako dobrovolník se také věnuje vyhledávání dezinformací na sociálních sítích a řešení jejich dopadu na veřejnost.
 • Sona Pospíšilová
  Organizátor akce na staromáku
  Mám vystudované Mezinárodní vztahy a Anglický jazyk. Pracuji ve školství — učím angličtinu. Na Ukrajině jsem byla celkem devětkrát, navštívila jsem tam přes 35 měst. Jsem jeden z prvních členů PM. Dokonce jsem na vůbec prvním setkání "slavila" třicetiny.
 • Natalia Mikhailova
  Eidetická učitelka pro děti
  Jmenuji se Natalia a v Praze žiji už více než rok a půl. V Humanitárním centru působím jako eidetická učitelka a také podporuji adaptační skupinu pro teenagery, kde se učíme jazyk a diskutujeme o budoucnosti. Jsem hrdá na to, že jsem členkou tohoto skvělého týmu, který podporuje Ukrajince v cizí zemi.
 • Olena Zavhorodnia
  Vedoucí divadelní skupiny pro teenagery
  Jmenuji se Olena Zavgorodnia. Jsem žena, ukrajinka, matka, herečka, režisérka a učitelka. Studovala jsem ve třech městech Ukrajiny, abych se stala filmovou a divadelní herečkou a učitelkou. Pracuji ve třech profesionálních divadlech a hrají také ve filmech a televizních seriálech. Od 8. března 2022 žiji v Praze. Jsem zakladatelka ukrajinského divadla “Prague Shakespeare company”. Na jaře 2023 jsem nastoupila do Ukrajinského centra Nusle, kde jsem otevřela divadelní skupinu pro teenagery.
 • Positko Tanya
  Učitelka herectví
  Jsem z Charkova, studentka magisterského oboru choreografie a dramaturgie, trojnásobná mistryně Ukrajiny podle Ukrajinské bruslařské federace, vítězka Evropského poháru IDUS a stříbrná medailistka Světového poháru IDUS. Do Prahy jsem přijela na jaře 2022! Jsem ráda, že mohu být součástí tak silného týmu a pomoci Ukrajině!
 • Olena Siruk
  Dobrovolník
  Jmenuji se Olena. V Praze žiji již 4 roky, přijela do Prahy pro studium. Od té doby, když rusko napadlo Ukrajinu, mi veškerý volný čas zabírá dobrovolnictví. Pomáhám v Ukrajinském centru Nusle. Od července 2023 vedu kurzy FPV Drone School a Programování a Lego Spike.
 • Svitlana Krasnyanska
  Učitelka adaptační skupiny pro děti
  Do České republiky jsem přijela v červnu 2022. Ve svém rodném městě Mariupolu pracovala jako učitelka na základní škole. Od dubna 2023 jsem členkou týmu ukrajinského centra Nusle. Jsem velmi šťastná, že mohu v České republice věnovat se tomu, co mě baví nejvíc — práce s dětmi.
 • Mykyta Molchanov
  Koordinátor prostoru pro mládež
  Koordinátor prostoru pro mládež HUB Nusle. Jsem lektorem na FPV Drone School. Od roku 2017 žiji v Praze. Studuji na české Motion Design na Vyšší odborné škole vizuální komunikace. Miluji knihy a film.
 • Daria Klepalska
  Koordinátorka prostoru pro mládež
  Jmenuji se Daria. Před dvěma lety jsem se přestěhovala z města Sumy do Prahy. Studuji na české univerzitě, obor “Společnost a Politika”, a také studuji obor “Právо" na Ukrajině. Mluvím česky, anglicky, německy a ukrajinsky. Od začátku totální invaze se aktivně věnuji dobrovolnictví, pomáhám Ukrajincům, kteří byli nuceni se přestěhovat do České republiky, a přispívám na podporu ukrajinských ozbrojených sil. V březnu 2023 se připojila k týmu Ukrajinského centra Nusle - Centra pomoci Ukrajině. V současné době pracuji na sociálních médiích organizace a vytvářím prostor pro ukrajinské teenagery.
 • Anna Malyuga
  Lektorka seminářů
  Ahoj, jsem Anna. Do Prahy jsem přijela loni v březnu z Fastivu u Kyjeva. Jsem marketérka a dobrovolnice. Pomáhám lidem přilákat nové zákazníky do jejich podniků, učím je, jak správně prodávat a poskytovat ty nejlepší služby. Miluji cestování, protože mě nabíjí a učí novým věcem. Ráda něco vytvářím vlastníma rukama, tvořím a inspiruji lidi, aby změnili svůj život.
 • Ginchanska Yelyzaveta
  Učitelka malování
  Jmenuji se Yelyzaveta. V roce 2010 jsem absolvovala Pedagogickou univerzitu, Fakultu umění a grafiky. Učím již více než 10 let. Pracovala jsem v mateřských školách, vývojových školách, středních školách a učila jsem i dospělé. Organizuji také výtvarné výstavy. V listopadu 2022 jsem se připojila k týmu Ukrajinského centra Nusle.
 • Yershova Liliia
  Dobrovolnice
  Pocházím ze Lvova. V roce 2015 se přestěhovala do Prahy. Od 24. února 2022 se snažila najít své místo jako dobrovolnice – byla překladatelkou v KACPU, poté pracovala pro firmu, která živila dobrovolníky a vyráběla charitativní balíčky pro uprchlíky. Před rokem jsem si uvědomila, že ze všeho nejvíc chci odpoutat pozornost dětí od strašlivého všedního dne a začala jsem trávit večery deskovými hrami.
 • Natalia Lobko
  Učitelka, logopedka
  Jmenuji se Natalia a pocházím z nádherného města Dnipro. Od března 2022 žiji v České republice. Mám magisterský titul v oboru pedagogika a dvacetiletou pedagogickou praxi, jedenáct let pracuji jako logopedka. Jsem velmi ráda, že mohu s pomocí týmu Pražského Majdanu přispět k rozvoji ukrajinské budoucnosti, i když nejsem na Ukrajině.