Podpořte Ukrajinu!

Náš tým


 • Galyna Andreytsiv
  Zakladatelka, předsedkyně organizace Pražský Majdan, výkonná ředitelka UCN
  Od roku 1998 žije v České republice. V letech 2011 až 2022 byla spoluzakladatelkou a ředitelkou veřejné organizace Ukrajinská evropská perspektiva, od roku 2022 byla vedoucí veřejné organizace Pražský Maidan, koordinátorkou humanitárních projektů na Ukrajině za UEP a PM, dobrovolnicí, občanskou aktivistkou. Životní motto: "Kdo jiný než my? Kdy, když ne teď?"
 • Kateryna Skrypnik
  Zakladatelka organizace Pražský Majdan, místopředsedkyně, fundraiserka a vedoucí finančního oddělení
  Do České republiky přijela z Luhansku, v letech 2015 až 2022 byla vedoucí a organizátorkou veřejné organizace Pražský Maidan.
 • Volodymyr Telenko
  Spoluzakladatel organizace Pražský Majdan, logistická a IT podpora UCN.
 • Olha Zolotukhina-Laviniukova
  Teamleader, projektový manažer Ukrajinského centra pro vědu a technologie
  Do České republiky odjela na jaře 2022 z Chersonu, který byl v té době okupován. Víra a plány do budoucna mi pomáhají vydržet a bojovat za rodnou Ukrajinu. Hlavní otázkou, kterou si kladu, je, zda dělám dost pro to, abych na Ukrajině zvítězila a podpořila/sjednotila/sjednotila své krajany v Praze.
 • Tetyana Kozakevych
  Konzultantka Informačního centra
  Pocházím z historického města Kozelec v Černihivské oblasti. Po začátku totální invaze jsem přijela se svými dvěma dětmi do Prahy. K týmu Pražského Maidanu se připojila v létě 2022.
 • Kateryna Duran
  Konzultantka Informačního centra
  Narodila jsem se v malém městě v Doněcké oblasti, které je od roku 2014 okupované. Od roku 2004 jsem bydlela, studovala a pracovala v Kyjevě. Od března 2022 žiji v Praze. Mám 7 let praxe ve státní správě. Stejně jako mnoho dalších lidí jsem vždy chtěla být prospěšná společnosti, proto jsem velmi ráda, že mohu být součástí týmu veřejné organizace Pražský Maidan a mohu pomáhat lidem.
 • Faina Vozniak
  Učitelka českého jazyka
  Podnikatelka, učitelka českého jazyka. Narodila se ve Lvově. Vystudovala slovanskou filologii na Lvovské státní univerzitě. Posledních 30 let žije a pracuje v Praze. Od května 2022 je dobrovolnicí UEP.
 • Cosma Vozniak
  Dobrovolník
  Podnikatel, průvodce. Absolvoval Vysokou školu cestovního ruchu v Praze. Dobrovolníkem UEP je od května 2022.
 • Iryna Kunynets
  Konzultantka pro zaměstnanost a orientaci na trhu práce
  Jmenuji se Iryna Kunynets. Pocházím ze Lvova, ale již 20 let žiji v Praze. Od začátku plné invaze aktivně pomáhám Ukrajincům najít práci, bydlení a zdravotní pojištění. Hodně času jsem pracovala jako dobrovolnice na Úřadu práce, kde jsem pomáhala uprchlíkům začlenit se do české společnosti. Do týmu Ukrajinského centra Nusle jsem se připojila v říjnu 2022.
 • Liudmyla Melnychuk
  Učitelka matematiky a fyziky
  Válka mě donutila opustit svůj domov, město Nižyn v Černihivské oblasti. Teď, když jsem tisíc kilometrů od Ukrajiny, si všichni pomáhají navzájem a všem ostatním, jak jen mohou. Mé odborné znalosti učitele matematiky a fyziky se staly velkou příležitostí učit ukrajinské děti, které byly a jsou na Ukrajině zbaveny možnosti studovat. Mým cílem je pomáhat, učit žáky, aby se stali chytřejšími, vytrvalejšími pro sebe, pro Ukrajinu i pro svět. Vždyť cesta, po které nyní jdou, je jejich základem pro budoucnost a jejich příspěvkem k vítězství Ukrajiny.
 • Svitlana Krasnyanska
  Učitelka adaptační skupiny pro děti
  Do České republiky jsem přijela v červnu 2022. Ve svém rodném městě Mariupolu pracovala jako učitelka na základní škole. Od dubna 2023 jsem členkou týmu ukrajinského centra Nusle. Jsem velmi šťastná, že mohu v České republice věnovat se tomu, co mě baví nejvíc — práce s dětmi.
 • Natalia Lobko
  Učitelka, logopedka
  Jmenuji se Natalia a pocházím z nádherného města Dnipro. Od března 2022 žiji v České republice. Mám magisterský titul v oboru pedagogika a dvacetiletou pedagogickou praxi, jedenáct let pracuji jako logopedka. Jsem velmi ráda, že mohu s pomocí týmu Pražského Maidanu přispět k rozvoji ukrajinské budoucnosti, i když nejsem na Ukrajině.
 • Оlena Novitska
  Psycholožka
  Ahoj, jmenuji se Olena. Přijela jsem do České republiky z Kyjeva v roce 2017 v rámci programu, který organizovala česká vláda pro ty, kteří měli české kořeny. V Ukrajině jsem pracovala jako psycholožka v dětských centrech. Po příjezdu do Prahy jsem potvrdila svůj diplom a pokračovala v práci ve svém oboru v ambulanci klinické psychologie a v programu "Stop násilí", který poskytuje pomoc lidem s problémy s agresí. S nástupem plnohodnotné války jsem začala poskytovat psychologickou pomoc Ukrajincům, kteří se ocitli v České republice. Nejprve v krizovém centru SOS a Armády spásy, a od září 2023 v ukrajinském centru v Nuslích. Pracuji v oblasti kognitivně-behaviorální terapie. Specializuji se na terapii úzkostných poruch, poruch nálady a spánku, depresivních poruch, poruch stravování, stejně jako na práci s posttraumatickým stresovým syndromem a problémy spojenými s násilím v partnerských vztazích. Věřím, že společně dokážeme překonat jakékoliv obtíže. Podpora je to, co nám pomůže vytrvat a zvládnout všechny překážky na naší cestě
 • Liudmyla Korostashevych
  Manažerka prostoru pro mládež HUB Nusle
  Dobrý den, jmenuji se Ljuda, pocházím z Černihivské oblasti, z města Bachmač. Jako každý Ukrajinec jsem svůj život rozdělila na před a po. Před válkou jsem pracovala jako učitelka angličtiny na různých školách a otevřela jsem si vlastní jazykové studio. Vzděláním jsem lektor na vysokých školách 1-2 stupňů akreditace, specializuji se na ukrajinský jazyk a literaturu, angličtinu. Magisterský titul jsem získal na Univerzitě Tarase Ševčenka v Kyjevě. Po válce jsem skončila v České republice a pokračovala ve výuce angličtiny pro děti v centru NUSLE a v práci na projektu Unicorn, který vytváří online kurzy pro děti z Ukrajiny a z Ukrajiny. Věřím, že vzdělání našich dětí je budoucností naší země.Nyní jsem manažerkou mládežnického centraHUB Nusle, nového projektu Pražského Majdanu. Naším úkolem je pomoci teenagerům najít nové přátele, vytvořit pro ně bezpečný prostor, kde mohou svobodně komunikovat, kreativně se projevovat a dobře se s naším týmem bavit. Mládež je naše budoucnost a jsem ráda, že mohu pomoci naší mládeži rozvíjet se a sjednocovat se.
 • Ivan Ivliev
  Kurátor HUB Nusle pro sport, turistiku a medicínu
  Dobrý den, jmenuji se Ivan a jsem z Kyjeva. Do České republiky jsem se přestěhoval v roce 2019. Přijel jsem sem studovat hned po ukončení školy. Studuji na Technické univerzitě v Liberci, obor Zdravotnický záchranář. Od dětství se věnuji různým bojovým uměním. Vystudovala jsem školu jazzových a varietních umění v Kyjevě, obor klavír. Po 24. 2. 2022 jsem se stal dobrovolnikem a pomáhal jsem s adaptací ukrajinských uprchlíků v Liberci. Později jsem se seznámil s ukrajinským centrem Nusle, kde nyní předávám své znalosti a zkušenosti ukrajinské mládeži. Jedním z mých životních kréd je "Si vis pacem, para bellum", což v překladu z latiny znamená "Chceš-li mír, připravuj se na válku". Věřím, že odpovědnost za osud země leží na bedrech každého občana.
 • Mariia Sapozhnikova
  Kurátorka HUB Nusle, organizátorka akce
  Dobrý den, jmenuji se Mariia a pocházím z města Dnipro. Studovala jsem na právnické škole v Dnipru a byla jsem její prezidentkou. Do České republiky jsem se přestěhovala v březnu 2022, po totální invazi. Ihned jsem se začala učit česky a v současné době zde studuji na vysoké škole. Od přestěhování se mé aktivity týkají Ukrajinců. Jako dobrovolnice jsem vedla kurzy moderního tance v centru Svitlo, což mě přivedlo do tvůrčí organizace NEZLAMNI a pomohlo mi to poznat HUB NUSLE.
 • Liliia Yershova
  Kurátorka prostoru pro mládež HUB Nusle, moderátorka deskových her
  Pocházím ze Lvova. V roce 2015 se přestěhovala do Prahy. Od 24. února 2022 se snažila najít své místo jako dobrovolnice – byla překladatelkou v KACPU, poté pracovala pro firmu, která živila dobrovolníky a vyráběla charitativní balíčky pro uprchlíky. Před rokem jsem si uvědomila, že ze všeho nejvíc chci odpoutat pozornost dětí od strašlivého všedního dne a začala jsem trávit večery deskovými hrami.
 • Bohdan Morus
  Lektor, kurátor HUB Nusle a IT podpora Pražského Majdanu
  Dobrý den, jmenuji se Bohdan. Pocházím z Kyjeva, ale když se začala válka , přestěhoval jsem se do Prahy. Především jsem jako většina mladých lidí hledal klid a možnosti, jak se najít a uplatnit. Zajímám se o počítače a vše, co s nimi souvisí, takže teď už druhým rokem studuji kybernetickou bezpečnost, přičemž své znalosti uplatňuji v praxi a dělím se o ně s ostatními. Můžete mě potkat na kurzech programování Scratch pro děti nebo v Technické laboratoři.
 • Lilia Kurnytska
  Dobrovolnice HUB Nusle a lektorka kurzu angličtiny/IT
  Jmenuji se Lilia. Mým rodným městem je Lvov. Členkou týmu ukrajinského centra Nusle jsem od srpna 2022, začínala jsem jako dobrovolnice, ale nyní učím angličtinu pro 13-14leté, programování webu pro děti a počítačovou gramotnost pro dospělé. Jsem nesmírně rád za to, co dělám, a že pracuji v tomto týmu, protože mám možnost pomáhat Ukrajincům v nouzi.
 • Mykyta Molchanov
  Dobrovolník HUB Nusle a lektor
  Dobrovolník prostoru pro mládež HUB Nusle. Jsem lektorem na FPV Drone School. Od roku 2017 žiji v Praze. Studuji na české Motion Design na Vyšší odborné škole vizuální komunikace. Miluji knihy a film.
 • Olena Siruk
  Dobrovolníce HUB Nusle
  Jmenuji se Olena. V Praze žiji již 4 roky, přijela do Prahy pro studium. Od té doby, když rusko napadlo Ukrajinu, mi veškerý volný čas zabírá dobrovolnictví. Pomáhám v Ukrajinském centru Nusle. Od července 2023 vedu kurzy FPV Drone School a Programování a Lego Spike.
 • Daria Fuzik
  Dobrovolníce HUB Nusle
  Zdravím vás! Jsem Daria, Dora nebo prostě Dáša. Do České republiky jsem přišla jako uprchlík, když se začala válka v mém rodném Kyjevě. V současné době studuji na Technické univerzitě v Liberci, obor pedagog volného času. Ráda jsem se zapojila do projektu Hub NUSLE, protože věřím, že bohatý, pestrý, vzdělávací a zábavný volný čas je to, co my, mladí Ukrajinci, potřebujeme.
 • Vasylyna Pasichna
  Dobrovolníce HUB Nusle
  Ahoj, jsem Vasylina, Huculka z Karpat, konkrétně z Jaremče v Ivano-Frankivské oblasti. Mám vysokoškolské vzdělání, jsem specialistka na výuku zeměpisu a cestovního ruchu. Zajímám se o cestování a turistiku v horách. Již více než dva roky žiji v Praze.Po úplné invazi jsem se zapojila do různých dobrovolnických projektů.
 • Iryna Artiushchenko
  Dobrovolník
  Do České republiky přijela z nejmladšího města Ukrajiny, z města Bílého anděla, Slavutyče. Pracovala v sociálně psychologickém centru jako sekretářka. V centru pracují psychologové a špičkoví odborníci. Od samého počátku existence centra poskytovala pomoc obětem černobylské havárie a od roku 2014 pomáhá účastníkům ATO.
 • Melnykovycheva Mariia
  Lektorka
  Jmenuji se Marie a jsem ukrajinka narozená a vystudovaná v Praze. Od dětství se věnuji mnoha věcem, například tanci, herectví, studium angličtiny, a zájmu o světovém dění - většinu těchto předmětů vyučuji v HUB Nusle. Také pracuji u filmu. Miluju předávat vše co umím a každým dnem se učit něco nového. Což díky této organizaci mohu plnit.
 • Olena Zavhorodnia
  Vedoucí divadelní skupiny pro teenagery
  Jmenuji se Olena Zavgorodnia. Jsem žena, ukrajinka, matka, herečka, režisérka a učitelka. Studovala jsem ve třech městech Ukrajiny, abych se stala filmovou a divadelní herečkou a učitelkou. Pracuji ve třech profesionálních divadlech a hrají také ve filmech a televizních seriálech. Od 8. března 2022 žiji v Praze. Jsem zakladatelka ukrajinského divadla “Prague Shakespeare company”. Na jaře 2023 jsem nastoupila do Ukrajinského centra Nusle, kde jsem otevřela divadelní skupinu pro teenagery.
 • Volodymyr Vursta
  Dobrovolník, komunikace a pomoc armádě
  Dlouhodobě žiji v České republice a od roku 2015 pomáhám jako dobrovolník UEP a PM - komunikuji a pomáhám vojenským jednotkám, sháním finance na nákup vojenské techniky a dodávám pomoc na frontu.
 • Valentyna Kramarova
  Pražský Maidan na Staromáku
  Oleksandr a já jsme dva vnitřně vysídlení lidé z Krymu a Donbasu, takže jsme se rozhodli, že bychom mohli být na Maidanu užiteční. Informační válku na Maidanu jsme zahájili v roce 2015. Od února 2022 se Maidan stal naší frontovou linií. Rádi bychom toho udělali více, ale náš věk omezuje naše možnosti.
 • Oleksandr Kramarov
  Pražský Maidan na Staromáku
  Oleksandr a já jsme dva vnitřně vysídlení lidé z Krymu a Donbasu, takže jsme se rozhodli, že bychom mohli být na Maidanu užiteční. Informační válku na Maidanu jsme zahájili v roce 2015. Od února 2022 se Maidan stal naší frontovou linií. Rádi bychom toho udělali více, ale náš věk omezuje naše možnosti.
 • Markéta Krňanská
  Pražský Maidan na Staromáku
  V Pražském Maidanu působí jako humanitární dobrovolník od roku 2014. Jako dobrovolník se také věnuje vyhledávání dezinformací na sociálních sítích a řešení jejich dopadu na veřejnost.
 • Sona Pospíšilová
  Pražský Maidan na Staromáku
  Mám vystudované Mezinárodní vztahy a Anglický jazyk. Pracuji ve školství — učím angličtinu. Na Ukrajině jsem byla celkem devětkrát, navštívila jsem tam přes 35 měst. Jsem jeden z prvních členů PM. Dokonce jsem na vůbec prvním setkání "slavila" třicetiny.