Podpořte Ukrajinu!

Pražský Maidan na Staromáku

„Rusko – ruce pryč od Ukrajiny“ – pod tímto heslem se již devět let každou neděli/sobotu koná na Staroměstském náměstí v centru Prahy protestní stan, kde může každý podpořit požadavky na českou vládu, humanitární sbírku pro Ukrajinu a podepsat petici za zpřísnění sankcí proti Rusku.

Jeden z nejdéle trvajících pouličních protestů začal 6. září 2014 a byl logickým pokračováním série akcí proukrajinských a českých aktivistů v Praze: série demonstrací na podporu ukrajinského Majdanu a českých protestů proti pasivnímu postoji české vlády, která se postupem času stala ještě více proruskou.

Jedná se o stanovou protestní akci plnou informací, diskusí, projevů, kde můžete podpořit požadavky vůči české vládě, podepsat petici za zpřísnění sankcí vůči Rusku a podpořit humanitární sbírku pro Ukrajinu.Publikace

HUB Nusle Pražský Maidan na Staromáku Ukrajinské centrum Nusle

Pražský Majdan pomáhá s integrací válečných uprchlíků z Ukrajiny. Nyní i za výrazné podpory od hlavního města.

Organizace Pražský Majdan získá finanční podporu od hlavního města ve výši 3,15 milionu korun. Peníze použije na projekty zaměřené na podporu ukrajinských uprchlíků, jejich adaptaci a integraci do českého prostředí. Nabízí například informační servis, poradenství v oblasti zdravotnictví, bydlení a trhu práce, distribuci humanitární pomoci, kurzy českého jazyka nebo individuální psychologické poradenství. Velkým projektem Pražského Majdanu je Ukrajinské centrum Nusle, v plánu je i centrum pro mládež.

10.01.2024