Podpořte Ukrajinu!

Naše projekty

Pražský Majdan je jednou z největších ukrajinských neziskových organizací v České republice, která aktivně pomáhá Ukrajině od začátku rusko-ukrajinské války. 

Od roku 2014 organizujeme přímou a konkrétní pomoc ukrajinské armádě, lékařům a obětem ruské agrese. Neúnavně informujeme evropské společenství o vývoji na Ukrajině a usilujeme o zpřísnění sankcí vůči Rusku.

Poté, co v únoru 2022 začala invaze v plném rozsahu, jsme začali pomáhat ukrajinským uprchlíkům, kterých do České republiky přišlo více než 500 000, a zvýšili jsme pomoc ukrajinským obráncům, kteří změnili svůj život a začali bránit Ukrajinu.

Pražský Maidan na Staromáku

„Rusko – ruce pryč od Ukrajiny“ – pod tímto heslem se již devět let každou neděli/sobotu koná na Staroměstském náměstí v centru Prahy protestní stan, kde může každý podpořit požadavky na českou vládu, humanitární sbírku pro Ukrajinu a podepsat petici za zpřísnění sankcí proti Rusku.

Více

Ukrajinské centrum Nusle

Založení Centra pomoci Ukrajině v březnu 2022 bylo reakcí na potřeby více než půl milionu ukrajinských uprchlíků, kteří se v České republice ocitli v důsledku totální války. Pracovníci Centra Nusle pomáhají najít bydlení, zaměstnání a vzdělání pro děti, poskytují psychologickou podporu, poradenství a humanitární pomoc.

Více

Pomoc dětem hrdinů

Více

Publikace

Kulturní akce Ukrajinské centrum Nusle Volný čas

RefuFest

02.09 se v Praze konal mezikulturní festival RefuFest, na kterém tým Ukrajinského centra Nusle reprezentoval Ukrajinu. 

Připravili jsme tradiční ukrajinská jídla, která návštěvníky festivalu nadchla. Hosté měli možnost ochutnat varenyky, koláče, palačinky a mnoho dalších oblíbených ukrajinských jídel.

19.09.2023
Ukrajinské centrum Nusle Volný čas

Divadelní kroužek

Dne 6.9. začal v Ukrajinském centru Nusle dlouho očekávaný divadelní kroužek, který sdružuje příznivce divadelního umění.

Na první hodině měli účastníci možnost se vzájemně poznat a vyměnit si názory a postoje k divadlu. Liší se věkem, zkušenostmi i tvůrčím přístupem, ale právě to činí skupinu zajímavou a různorodou.

HUB Nusle Ukrajinské centrum Nusle Volný čas

HUB Nusle party

Po absolvování tábora z ukrajinského centra Nusle dosáhl náš tým svého cíle: teenageři si nejen uchovali nezapomenutelné dojmy, ale také našli nové přátele.

06.09 Kurátoři prostoru pro mládež HUB NUSLE uspořádali večírek, který byl skvělým zakončením léta.

Kurzy a konzultace Ukrajinské centrum Nusle Volný čas

Škola FPV dronů

23.08 Skončil druhý kurz výcviku ve škole FPV dronů.

Pomocí simulátorů účastníci úspěšně zvládli teoretické základy a dozvěděli se důležité informace o bezpečnostních pravidlech a omezeních letu.

Pomoc Dětem Hrdinů Pomoc uprchlíkům Ukrajinské centrum Nusle

Tábor pro mládež

Dne 28.08 skončil tábor pro mládež Ukrajinského Centra pro Nusle.

5 dnů účastníci žili v domě uprostřed lesa «Cottage in Gassberg» .

Toto období bylo plné různých aktivit.

Kurzy a konzultace Ukrajinské centrum Nusle Volný čas

Integrace Ukrajinců do české kultury

Víte, kdo vyučuje češtinu v Ukrajinském Сentru Nusle?

Paní Faina – filoložka s dlouholetými zkušenostmi, která před mnoha lety přesídlila z Ukrajiny do Prahy. Během této doby si vydobyla reputaci významné učitelky českého jazyka, která je respektována svými studenty.

24.08.2023
Ukrajinské centrum Nusle Volný čas

Čtení se starým lvem: Setkání s knihou

Každý pátek mají malí čtenáři ve zdech ukrajinského centra Nusle jedinečnou příležitost ponořit se do světa knih, užít si okouzlujici dobrodružství, která žijí na stránkách ukrajinské literatury, a zúčastnit se mistrovských kurzů.

Kurzy a konzultace Ukrajinské centrum Nusle

English Speaking Club

Ukrajinské centrum Nusle usiluje o rozvoj intelektuálních a kulturních dovedností mladých lidí. Naším cílem je vytvářet optimální podmínky pro účast dospívajících v různých kurzech a aktivitách.

Ukrajinské centrum Nusle Volný čas

Nusle dětem

Tým Ukrajinského Centra Nusle se účastnil charitativní akce „Nusle dětem“, která se konala 17. června 2023.

Během dne děti a jich rodiče měli možnost zúčastnit se různých workshopy a koncertů, zaměřených na rozvoj kreativity a tvůrčích schopností.

Aktuálně Pomoc Dětem Hrdinů

České prázdniny pro děti z Ukrajiny 2019

V rámci realizace projektu „Pomáháme Ukrajině spolu“ NNO Ukrajinsko Evropská Perspektiva organizuje ozdravný a poznávací tábor pro děti z Ukrajiny, jejichž otcové zemřeli, nebo utrpěli těžká zranění při obraně své země v protiteroristické operaci na východě Ukrajiny.

27.06.2019