Podpořte Ukrajinu!

Pomoc ukrajinským vojákům

Proti čemu vlastně bojujeme?

Nebojujeme „proti“ – bojujeme „za“. Za právo naší země na existenci, za možnost rozvoje Ukrajiny v souladu s principy a hodnotami, které jsou pro nás důležité a které si sami, bez nátlaku a zastrašování, zvolíme.


Ukrajina tuto válku nezačala. Ničivou válku vedl po staletí náš neschopný soused. „Není to jen válka ozbrojená, ale také válka hodnot, válka existenční. Bojujeme za hodnoty budoucnosti, za naše hodnoty svobody, důstojnosti, identity a lásky. Jde o budoucnost. rusko jsou hodnoty minulosti, je to hrob, jsou to mrtvé hodnoty bez perspektivy rozvoje. Je to obrovský hrob a oni nás do něj táhnou, snaží se nás do něj vtáhnout. Ale my jdeme kupředu, a to je hlavní.“ Měli jsme mezinárodní dohody, záruky… A viděli jsme, že nás neochrání. Jedinou ochranou, jedinou zárukou, že se celá naše země nepromění v takzvanou LLR nebo DLR, jsou ozbrojené síly Ukrajiny. Celý civilizovaný svět se zapojil do pomoci naší armádě.

A my nemůžeme stát stranou. Vybavení, léky, optické přístroje, drony, vozidla – to je jen částečný výčet toho, čím můžeme pomoci.

A my to děláme. Budeme rádi, když se k nám přidáte a pomůžete naši armádu ještě více posílit.


Publikace

Pomoc vojákům

Donio

Pomahej ukrajině přes Donio.cz!

25.03.2024
Pomoc vojákům Ukrajinské Centrum Nusle

Sbírka

Pražský Majdan uspořádal novou sbírku pro potřeby ukrajinské armády, včetně dronů.

17.03.2024
Kulturní akce Pomoc vojákům Ukrajinské Centrum Nusle

Příběh tvrdohlavého muže

Představení knihy vojáka, který během protiofenzívy přišel o obě nohy.

19.02.2024
Pomoc vojákům

Drony pro obránce

Máme velkou objednávku na drony pro armádu, a přestože dodací doba jednoho modelu není známa, hledáme alternativní možnosti a podporujeme naše obránce.

19.12.2023
Pomoc vojákům

Krutá zima na Ukrajině

Na Ukrajině, kde probíhá nelítostný boj o záchranu svobodné evropské země, je zima velmi krutá. Není možné se před ní schovat v pohodlí teplého domova.

18.12.2023
Pomoc vojákům Vojáci

Náklad pro 503. samostatný prapor námořní pěchoty 

Náklad byl shromážděn a předán Bohdanu Masljakovi a 503. samostatnému praporu námořní pěchoty.

Pomoc vojákům

Sběr na Mavic

Pro 503. brigádu jsme společně s vámi sehnali 7 baterií pro Mavic v hodnotě 1120 eur a také díly pro drony a ohřívače v hodnotě skoro 900 eur. Starlink dorazil do Německa a v neděli bude odeslán na Ukrajinu. Děkujeme všem, kteří do sbírky přispěli.

Kulturní akce Pomoc vojákům Ukrajinské Centrum Nusle

Akce připomenutí zesnulých

15. října se tým HUB Nusle připojil k vzpomínce na oběti masakru v Hrozové, kterou pořádal Pražský Majdan a Hlas Ukrajiny.

13.12.2023
Pomoc vojákům

Seznam potřeb ukrajinských vojáků

UEP Centrum Pomocí Ukrajině Praha 4 – Nusle poskytuje přímou humanitární pomoc pro ukrajinské vojáky, vojenské a civilní nemocnice ve válečné zóně.

22.04.2022
Pomoc vojákům

Vojenské lékárničky

Jednou z oblastí naší činnosti je tvorba individuálních lékárniček pro ukrajinské vojáky.

16.04.2022