Podpořte Ukrajinu!

Pomoc ukrajinským vojákům

Proti čemu vlastně bojujeme?

Nebojujeme „proti“ – bojujeme „za“. Za právo naší země na existenci, za možnost rozvoje Ukrajiny v souladu s principy a hodnotami, které jsou pro nás důležité a které si sami, bez nátlaku a zastrašování, zvolíme.


Ukrajina tuto válku nezačala. Ničivou válku vedl po staletí náš neschopný soused. „Není to jen válka ozbrojená, ale také válka hodnot, válka existenční. Bojujeme za hodnoty budoucnosti, za naše hodnoty svobody, důstojnosti, identity a lásky. Jde o budoucnost. rusko jsou hodnoty minulosti, je to hrob, jsou to mrtvé hodnoty bez perspektivy rozvoje. Je to obrovský hrob a oni nás do něj táhnou, snaží se nás do něj vtáhnout. Ale my jdeme kupředu, a to je hlavní.“ Měli jsme mezinárodní dohody, záruky… A viděli jsme, že nás neochrání. Jedinou ochranou, jedinou zárukou, že se celá naše země nepromění v takzvanou LLR nebo DLR, jsou ozbrojené síly Ukrajiny. Celý civilizovaný svět se zapojil do pomoci naší armádě.

A my nemůžeme stát stranou. Vybavení, léky, optické přístroje, drony, vozidla – to je jen částečný výčet toho, čím můžeme pomoci.

A my to děláme. Budeme rádi, když se k nám přidáte a pomůžete naši armádu ještě více posílit.


Publikace

Pomoc vojákům

Seznam potřeb ukrajinských vojáků

UEP Centrum Pomocí Ukrajině Praha 4 – Nusle poskytuje přímou humanitární pomoc pro ukrajinské vojáky, vojenské a civilní nemocnice ve válečné zóně.

22.04.2022
Pomoc vojákům

Vojenské lékárničky

Jednou z oblastí naší činnosti je tvorba individuálních lékárniček pro ukrajinské vojáky.

16.04.2022
Aktuálně Kulturní akce Pomoc vojákům

Prezentace sociálního multimediálního projektu Vítězové

Praha. Dne 21. listopadu 2017 ve 12.00 se v Malém sále Ústřední knihovny Městské knihovny v Praze (Mariánské náměstí 98/1, Praha 1) uskuteční prezentace sociálního multimediálního projektu zpravodajské relace TSN na kanálu 1+1 a časopisu VIVA! Vítězové.

09.11.2017
Pomoc vojákům

Setkání s Ukrajinskými vojáky v Praze

Do Prahy na pozvání volontérů Ukrajinsko Evropské Perspektivy přijeli Ukrajinské vojáci, kteří sotali těžká zranění v bojích na Donbasu a byli na rehabilitaci v městečku Lądek-Zdrój v Polsku.  Toto balneologické středisko již od roku 2014 aktivně reaguje na události na Ukrajině a již něklolikrát v něm byli na rehabilitaci zranění Ukrajinské vojáci. Jen tento rok, […]

30.03.2017
Pomoc vojákům Без категорії

Pomoc vojákům 20 samostatného motorizovaného pěšího praporu

Syryk Nataliia: Kamarádi! Tímto krátkým příspěvkem chceme poděkovat našim kamarádům Czechs support Ukraine, zejména Galina Andrejceva, Кateryna Skripnik, Roman Mykhalchuk, i Alexander Shapiro! Uvádím slova vojáků 20 samostatného motorizovaného pěšího praporu 93 mechanizované brigády.

26.11.2016