Podpořte Ukrajinu!

18.07.2016

Městská část Praha 4
podpořila projekt
„Prázdniny pro děti z Ukrajiny“
mezinárodní nevládní organizace
Ukrajinsko Evropská Perspektiva

Starosta Petr Štěpánek společně s Ukrajinsko Evropskou Perspektivou, pozval v rámci humanitární pomoci na devět dní do Prahy děti od pěti do jedenácti let, jejichž otcové zahynuli při obraně své vlasti. Do Prahy tak přijelo patnáct dětí a doprovod včetně čtyř matek. „Tak ty děti hlavně trpí tím, že ztratily otce, ony nutně nemusí být […]

Starosta Petr Štěpánek společně s Ukrajinsko Evropskou Perspektivou, pozval v rámci humanitární pomoci na devět dní do Prahy děti od pěti do jedenácti let, jejichž otcové zahynuli při obraně své vlasti. Do Prahy tak přijelo patnáct dětí a doprovod včetně čtyř matek.

„Tak ty děti hlavně trpí tím, že ztratily otce, ony nutně nemusí být z té válečné zóny, ale samozřejmě je to na ně, na jejich matky obrovská zátěž. Cílem tohoto pobytu je něco jako dovolená, aby se rozptýlily,“ řekl Petr Štěpánek, starosta MČ Praha 4.

Pomoc ukrajinských dětem si vzala za své nejenom zoologická zahrada, ale také třeba Galerie hlavního města Prahy, která jim umožnila návštěvu Trojského zámku.

„Teď je to vlastně takový první skutečný turnus a nechci hodnotit teď po pár dnech, ale když se to osvědčí, tak si myslím, že bychom v tom dále mohli pokračovat,“ řekl Petr Štěpánek, starosta MČ Praha 4.

Děti z Ukrajiny čekal v Praze i další pestrý program.

„Národní technické muzeum, potom máme výlet na Karlštejn, do botanické zahrady a ještě přijdou k dětem nějaké návštěvy, které jim budou ukazovat, jak se hraje s loutkami, jak se vyrábí a jak se s nimi hraje,“ řekla Galina Andrejev, koordinátorka projektu, Ukrajinsko Evropská Perspektiva.

V Praze se ukrajinským dětem a jejich matkám velice líbilo. Chválily přívětivost našich lidí a za tuto akci opravdu děkovaly. Touto charitativní akcí chtěla MČ Praha 4 vyjádřit podporu Ukrajině v situaci vzniklé v důsledku válečné situace na východě země.

PRAHA TV

Bude vás zajímat