Podpořte Ukrajinu!

26.11.2017

V Praze zahrají na benefici ukrajinské kapely

Čtyři ukrajinské rockové kapely se představí 1. prosince v pražském Divadle Archa na festivalu Ukrajino, vítej v Evropě. Doplní je tam čtyři tuzemské soubory. Výtěžek z koncertu napomůže uhradit náklady na ozdravné pobyty ukrajinských válkou postižených dětí v České republice.

Koncert, který začne už o půl sedmé večer, nabídne vzácnou možnost poznat málo známou ukrajinskou hudební scénu.

Na festivalu vystoupí soubor KoraLLi (Karpatští aligátoři) z Ivano-Frankivska, který kombinuje rock s funkem i kyjevská skupina soubor TaRuta, která ve svém pop rocku čerpá trochu i z folkrocku a etnické hudby.

Z hlavního města pochází i čistě rocková skupina Šyrokyj Lan. Kapela Druže Muzyko kombinující s hard rock s folklórními prvky přijede z Oděsy.

Zahraniční hosty doplní čtyři tuzemské soubory, zahrají především Portles, kde působí čtyři členové bývalých Support Lesbiens, které doplnil rapper HenryD. Dále se představí pražský poppunkový soubor Maniac, provokativní rapper GnostaG i sušický písničkář Pavel Horejš s kapelou.

V rámci večera se budou promítá dokumenty o Ukrajině a k vidění budou i ukrajinské plakáty

Novinky.cz

Bude vás zajímat

Kulturní akce Ukrajinské Centrum Nusle

Výročí ukrajinského centra Nusle

V březnu 2012 založila nevládní organizace Pražský Majdan Ukrajinské centrum Nusle – centrum pro pomoc Ukrajině.

18.12.2023
HUB Nusle Kulturní akce

Párty na den svatého Ondřeje

Tým HUB Nusle se rozhodl nezapomenout na ukrajinské tradice v zahraničí a oslavit večer tradičním způsobem, stejně jako doma.

01.02.2024
Kulturní akce Ukrajinské Centrum Nusle Volný čas

RefuFest

02.09 se v Praze konal mezikulturní festival RefuFest, na kterém tým Ukrajinského centra Nusle reprezentoval Ukrajinu. 

Připravili jsme tradiční ukrajinská jídla, která návštěvníky festivalu nadchla. Hosté měli možnost ochutnat varenyky, koláče, palačinky a mnoho dalších oblíbených ukrajinských jídel.

19.09.2023