Podpořte Ukrajinu!

26.11.2017

V Praze zahrají na benefici ukrajinské kapely

Čtyři ukrajinské rockové kapely se představí 1. prosince v pražském Divadle Archa na festivalu Ukrajino, vítej v Evropě. Doplní je tam čtyři tuzemské soubory. Výtěžek z koncertu napomůže uhradit náklady na ozdravné pobyty ukrajinských válkou postižených dětí v České republice.

Koncert, který začne už o půl sedmé večer, nabídne vzácnou možnost poznat málo známou ukrajinskou hudební scénu.

Na festivalu vystoupí soubor KoraLLi (Karpatští aligátoři) z Ivano-Frankivska, který kombinuje rock s funkem i kyjevská skupina soubor TaRuta, která ve svém pop rocku čerpá trochu i z folkrocku a etnické hudby.

Z hlavního města pochází i čistě rocková skupina Šyrokyj Lan. Kapela Druže Muzyko kombinující s hard rock s folklórními prvky přijede z Oděsy.

Zahraniční hosty doplní čtyři tuzemské soubory, zahrají především Portles, kde působí čtyři členové bývalých Support Lesbiens, které doplnil rapper HenryD. Dále se představí pražský poppunkový soubor Maniac, provokativní rapper GnostaG i sušický písničkář Pavel Horejš s kapelou.

V rámci večera se budou promítá dokumenty o Ukrajině a k vidění budou i ukrajinské plakáty

Novinky.cz

Bude vás zajímat

Aktuálně Kulturní akce

Promítání filmu „Etapém přes půlku země “ a setkání s vězněm Kremlu Oleksandrem Kolčenko v Praze

11. listopadu 2019. NNO Ukrajinsko Evropská Perspektiva ve spolupráci s Velvyslanectví Ukrajiny v ČR, pořádala setkání s vězněm Kremlu Oleksandrem Kolčenko a prezentace filmového dokumentu „Etapém přes půlku země “ o něm a Olegu Sencovu. 

12.11.2019
Aktuálně Kulturní akce

Setkání s účastníky cyklistického maratónu „Ukrajinci v Evropě“

Dovolujeme si Vás pozvat na setkání s účastníky protiteroristické operace na východní Ukrajině a sportovci, kteří za podpory Kyjevského městského sdružení veteránů ATO a MZV Ukrajiny organizovali dobročinný cyklistický maratón „Ukrajinci v Evropě“ o délce 10 tis. km (13.5. – 28.8.2016) územím 16 evropských zemí, a sice: Polsko, Česká republika, Německo, Holandsko, Belgie, Lucembursko, Francie, Španělsko, Portugalsko, Monako, Itálie, Slovinsko, Chorvatsko, Maďarsko, Rumunsko a Moldavsko.

20.04.2016