Podpořte Ukrajinu!

05.10.2016

Adresní pomoc rodinám ukrajinských vojáků září 2016

Pomáháme Ukrajině spolu

Tentokrát jsme odeslali a osobně doručili nutnou pomoc rodinám vojáku:
1. Vesnička Znamjanka- rodině padlého ve válce Viktora Holeho. Cenou vlastního života zachránil své kamarády před nepřátelským útokem. Zůstala manželka Julie a tříletý syn.
2. Vesnice Storožec – rodina vojáka Doskaljuk Jaroslava. Má manželku Alinu a 2 malé děti- syna a dcerku. Jeho bojovému oddílu pomáháme již delší dobu. Jaroslav byl těžce zraněn v boji. Dnes již je na tom o hodně lip, ale postarat se o svou milovanou rodinu je pro něho dost těžké. Budeme jim pomáhat i nadále, pokud to bude v našich silách.
3. Vesnička Pjatnyčany – rodina zraněného seržanta Tkač Tarasa. V rodině celkem 3 děti. Zatím jsme jim nakoupili dětskou výživu pro nejmenší, seznámili se s otcem a matkou a dozvěděli se, jakou pomoc potřebuji nejvíc.
4. Vesnice Rudno – HODNĚ sociálně slába rodina zraněného vojáka Pstrij Ivana. Byla jsem u nich doma v srpnu a psala o tom zprávu, v jak hrozných podmínkách žiji 3 děti, manželka a babička. Jejich dům potřebuje kompletní rekonstrukci. Jestli budeme mít na to prostředky…? Zatím nevím. Ale začneme postupně jejich dům opravovat. Snažíme se do toho zapojit i místní vládu, zatím ale slába odezva. Ivan chce pomáhat, tak počkáme, až se vrátí z nemocnice. O provedené námi práce napíšu trochu později zprávu. Zatím jsme nakoupili dětem oblečeni a obuv do školy, sešity, psací potřeby a nějaké potraviny.

Dodali jsme dětem těchto rodin: psací a rýsovací potřeby školní batoh, sešity, dětské oblečeni a obuv do školy a školky, dětské pleny, knížky, dětskou výživu, potraviny… Nakoupili na celkovou částku 4780 Kč – vaše finanční příspěvky z transparentního účtu UEP.

Všem, co spolu s námi stále pomáhají, ze srdce děkujeme! Bůh vám žehnej.
Друзі Петро Шукатка та Оленка Масляк, ще раз дякую вам мої рідненькі за допомогу і поради! Обнімаю міцно 🙂

Projektů UEP Pomáháme Ukrajině spolu – pomoc válkou zasazené Ukrajině.
Transparentní účet pro dobrovolné dárce NNO Ukrajinsko Evropská Perspektiva: Raiffeisen Bank a.s., 6283201001 / 5500. Do poznámky napište své jméno SOSUKRAJINACZ. Získané od dárců finanční příspěvky používáme pro přímou pomoc a nákup potřebných věcí

Věcná sbírka pro Ukrajinu.
Aktuální potřeby:
dětská výživa, pleny pro děti a dospěle, oblečeni a obuv pro děti, hračky, školní potřeby, kočárky, dětské postýlky, sladkosti… Dále jsou vhodné věci do školy, pastelky, barvičky, fixy, propisky, omalovánky, penály…), Věci musí být čisté a v dobrém stavu.
Věcní pomoc můžete přinést nebo zaslat na adresu: Opletalova 39, Praha 1, Ukrajinsko Evropská Perspektiva, Galina Andrejceva. Tel.: +420 775 781 997, uepgalina@gmail.com www.u-e-p.eu
Sbírka pokračuje (po-pá) od 11.00 do 18.00 do odvolání.

Facebook Galina Andrejceva 

Bude vás zajímat