Podpořte Ukrajinu!

22.04.2024

Návštěva organizace „východní Brána“

Dne 11. dubna navštívily Pražský Majdan zakladatelky občanského sdružení „Východní Brána“ z Mariupolu, které nyní působí v Čerkaších – Lyudmila Chichera a Valeriya Harmash.

Dne 11. dubna navštívily Pražský Majdan zakladatelky občanského sdružení „Východní Brána“ z Mariupolu, které nyní působí v Čerkaších – Lyudmila Chichera a Valeriya Harmash.

Občanské sdružení „Východní Brána“ založilo Halabuda hub – místo pro vzdělávací a kulturní projekty, dobrovolnictví a vedení, podporu podnikání a sociálního růstu. V současné době hub aktivně pracuje na opravě dronů a rozvoji své dílny. Od října 2023 organizace zavedla projekt nazvaný „kolo podpory“, který má za cíl naučit rodiny vojáků nenásilné komunikaci.

Náš tým chce poděkovat Lyudmile a Valerii za jejich důležitou práci a také CEELI Institute za podporu ukrajinských aktivistů.

Bude vás zajímat

Ukrajinské Centrum Nusle Volný čas

Divadelní kroužek

Dne 6.9. začal v Ukrajinském centru Nusle dlouho očekávaný divadelní kroužek, který sdružuje příznivce divadelního umění.

Na první hodině měli účastníci možnost se vzájemně poznat a vyměnit si názory a postoje k divadlu. Liší se věkem, zkušenostmi i tvůrčím přístupem, ale právě to činí skupinu zajímavou a různorodou.

19.09.2023
Aktuálně Kulturní akce

Promítání filmu „Etapém přes půlku země “ a setkání s vězněm Kremlu Oleksandrem Kolčenko v Praze

11. listopadu 2019. NNO Ukrajinsko Evropská Perspektiva ve spolupráci s Velvyslanectví Ukrajiny v ČR, pořádala setkání s vězněm Kremlu Oleksandrem Kolčenko a prezentace filmového dokumentu „Etapém přes půlku země “ o něm a Olegu Sencovu. 

12.11.2019
Pomoc vojákům Ukrajinské Centrum Nusle

Sbírka

Pražský Majdan uspořádal novou sbírku pro potřeby ukrajinské armády, včetně dronů.

17.03.2024