Podpořte Ukrajinu!

30.03.2017

Setkání s Ukrajinskými vojáky v Praze

Do Prahy na pozvání volontérů Ukrajinsko Evropské Perspektivy přijeli Ukrajinské vojáci, kteří sotali těžká zranění v bojích na Donbasu a byli na rehabilitaci v městečku Lądek-Zdrój v Polsku.  Toto balneologické středisko již od roku 2014 aktivně reaguje na události na Ukrajině a již něklolikrát v něm byli na rehabilitaci zranění Ukrajinské vojáci. Jen tento rok, […]

Do Prahy na pozvání volontérů Ukrajinsko Evropské Perspektivy přijeli Ukrajinské vojáci, kteří sotali těžká zranění v bojích na Donbasu a byli na rehabilitaci v městečku Lądek-Zdrój v Polsku. 

Toto balneologické středisko již od roku 2014 aktivně reaguje na události na Ukrajině a již něklolikrát v něm byli na rehabilitaci zranění Ukrajinské vojáci. Jen tento rok, během neúplných dvou měsíců, rehabilitaci ve středisku absolvovali 60 vojáků – zejména ti, kdo dostali zranění od výbudu, střelná zranění a kontuze.
Koordinátorem skupiny byl Oleg Makarenko, který již byl v Praze se skupinou vijáků d rocích 2014 a 2015.

Hosté strávili v Praze 2 štastných dní, setkali se s místními Ukrajinci a Čechy, navštívili velvyslanectví Ukrajiny v České Republice, byli na zajímavých prohlídkách po Praze. Byli také v Muzeu dopravy, na Pražském hradě a v jednom z vejkrásnějších kostelů Evropy – v Katedrále Sv. Vita.

 

Bude vás zajímat

Aktuálně Kulturní akce Pomoc vojákům

Prezentace sociálního multimediálního projektu Vítězové

Praha. Dne 21. listopadu 2017 ve 12.00 se v Malém sále Ústřední knihovny Městské knihovny v Praze (Mariánské náměstí 98/1, Praha 1) uskuteční prezentace sociálního multimediálního projektu zpravodajské relace TSN na kanálu 1+1 a časopisu VIVA! Vítězové.

09.11.2017
Kulturní akce Pomoc vojákům Ukrajinské Centrum Nusle

Akce připomenutí zesnulých

15. října se tým HUB Nusle připojil k vzpomínce na oběti masakru v Hrozové, kterou pořádal Pražský Majdan a Hlas Ukrajiny.

13.12.2023
Pomoc vojákům Vojáci

Náklad pro 503. samostatný prapor námořní pěchoty 

Náklad byl shromážděn a předán Bohdanu Masljakovi a 503. samostatnému praporu námořní pěchoty.

18.12.2023