Podpořte Ukrajinu!

30.03.2017

Setkání s Ukrajinskými vojáky v Praze

Do Prahy na pozvání volontérů Ukrajinsko Evropské Perspektivy přijeli Ukrajinské vojáci, kteří sotali těžká zranění v bojích na Donbasu a byli na rehabilitaci v městečku Lądek-Zdrój v Polsku.  Toto balneologické středisko již od roku 2014 aktivně reaguje na události na Ukrajině a již něklolikrát v něm byli na rehabilitaci zranění Ukrajinské vojáci. Jen tento rok, […]

Do Prahy na pozvání volontérů Ukrajinsko Evropské Perspektivy přijeli Ukrajinské vojáci, kteří sotali těžká zranění v bojích na Donbasu a byli na rehabilitaci v městečku Lądek-Zdrój v Polsku. 

Toto balneologické středisko již od roku 2014 aktivně reaguje na události na Ukrajině a již něklolikrát v něm byli na rehabilitaci zranění Ukrajinské vojáci. Jen tento rok, během neúplných dvou měsíců, rehabilitaci ve středisku absolvovali 60 vojáků – zejména ti, kdo dostali zranění od výbudu, střelná zranění a kontuze.
Koordinátorem skupiny byl Oleg Makarenko, který již byl v Praze se skupinou vijáků d rocích 2014 a 2015.

Hosté strávili v Praze 2 štastných dní, setkali se s místními Ukrajinci a Čechy, navštívili velvyslanectví Ukrajiny v České Republice, byli na zajímavých prohlídkách po Praze. Byli také v Muzeu dopravy, na Pražském hradě a v jednom z vejkrásnějších kostelů Evropy – v Katedrále Sv. Vita.

 

Bude vás zajímat

Pomoc vojákům

Vojenské lékárničky

Jednou z oblastí naší činnosti je tvorba individuálních lékárniček pro ukrajinské vojáky.

16.04.2022
Pomoc vojákům Без категорії

Pomoc vojákům 20 samostatného motorizovaného pěšího praporu

Syryk Nataliia: Kamarádi! Tímto krátkým příspěvkem chceme poděkovat našim kamarádům Czechs support Ukraine, zejména Galina Andrejceva, Кateryna Skripnik, Roman Mykhalchuk, i Alexander Shapiro! Uvádím slova vojáků 20 samostatného motorizovaného pěšího praporu 93 mechanizované brigády.

26.11.2016