Podpořte Ukrajinu!

19.09.2023

Tábor pro mládež

Dne 28.08 skončil tábor pro mládež Ukrajinského Centra pro Nusle.

5 dnů účastníci žili v domě uprostřed lesa «Cottage in Gassberg» .

Toto období bylo plné různých aktivit.

Čtvrtek a neděle byly věnovány kulturnímu rozvoji teenagerů. Společně jsme navštívili Františkovy Lázně, historickou vesnici Ostroh, pevnost Seeberg a přírodní park Soos.

Večer 24. srpna při grilování uspořádala Anna Kurnytska z organizace Hlas Ukrajiny, kvíz věnovaný Dni nezávislosti Ukrajiny.

V pátek jsme se vydali k jezeru Velká Amerika, kde jsme měli možnost se vykoupat a navštívit mini zoo. Po venkovních aktivitách připravili majitelé  «Cottage in Gassberg» Alla a Serhii pro děti italskou pizzu.

Večer se k našemu týmu připojila Lilya a uspořádala pro děti mafiánskou hru.

Sobota byla věnována intenzivnímu výcviku taktiky a taktické medicíny.

Účastníci strávili celý den v lese s profesionálními instruktory, kde se učili základním aspektům orientace a dovednostem první pomoci.

Pondělí bylo závěrečným dnem tábora, kdy jsme shrnuli výsledky, přečetli poslední táborovou poštu, odhalili naše tajné přátele a vrátili se do Prahy.

Po celou dobu nám Olena vařila výborná ukrajinská jídla, za což jí děkujeme.

Сhtěli bychom také poděkovat Magistrátu hlavního města Prahy za finanční podporu a možnost uspořádat tábor pro ukrajinské teenagery.

Bude vás zajímat

Kulturní akce Pomoc vojákům Ukrajinské Centrum Nusle

Akce připomenutí zesnulých

15. října se tým HUB Nusle připojil k vzpomínce na oběti masakru v Hrozové, kterou pořádal Pražský Majdan a Hlas Ukrajiny.

13.12.2023
Ukrajinské Centrum Nusle

Nuselská Slunička

Každé úterý chodí Nuselské Berušky do galerie GHMP.

31.01.2024