Podpořte Ukrajinu!

18.12.2023

Bright Sky

Dne 20. září se v ukrajinském centru Nusle konala prezentace aplikace Bright Sky pro oběti domácího násilí.

„Bright Sky je aplikace, která poskytuje podporu a informace všem, kteří se ocitli v násilném vztahu nebo mají obavy o někoho blízkého.

Aplikace obsahuje adresář specializovaných služeb v České republice, které lze kontaktovat přímo z aplikace. Kromě toho disponuje deníkem, do kterého lze zaznamenávat případy násilí v textové, zvukové, fotografické a video podobě, aniž by bylo nutné tyto informace ukládat do samotného zařízení.

Ukrajinskojazyčnou verzi aplikace vytvořil Vodafone CZ společně s týmem Pražského Majdanu za podpory Magistrátu hlavního města Prahy a UNICEF.

Bude vás zajímat

Kulturní akce Pomoc vojákům Ukrajinské centrum Nusle

Akce připomenutí zesnulých

15. října se tým HUB Nusle připojil k vzpomínce na oběti masakru v Hrozové, kterou pořádal Pražský Majdan a Hlas Ukrajiny.

13.12.2023
Ukrajinské centrum Nusle Volný čas

Divadelní kroužek

Dne 6.9. začal v Ukrajinském centru Nusle dlouho očekávaný divadelní kroužek, který sdružuje příznivce divadelního umění.

Na první hodině měli účastníci možnost se vzájemně poznat a vyměnit si názory a postoje k divadlu. Liší se věkem, zkušenostmi i tvůrčím přístupem, ale právě to činí skupinu zajímavou a různorodou.

19.09.2023
Kurzy a konzultace Ukrajinské centrum Nusle Volný čas

Integrace Ukrajinců do české kultury

Víte, kdo vyučuje češtinu v Ukrajinském Сentru Nusle?

Paní Faina – filoložka s dlouholetými zkušenostmi, která před mnoha lety přesídlila z Ukrajiny do Prahy. Během této doby si vydobyla reputaci významné učitelky českého jazyka, která je respektována svými studenty.

24.08.2023