Podpořte Ukrajinu!

21.11.2016

Den svobody a nezávislosti Ukrajiny

21. listopadu 2013 občané Ukrajiny vyšli do ulic protestovat proti nadměrné koncentraci moci v rukou Viktora Janukoviče a na podporu evropského směřování zahraniční politiky Ukrajiny. Tyto protesty vešly ve známost pod jménem EuroMajdan.

Protesty začaly jako reakce na rozhodnutí ukrajinské vlády o pozastavení procesu přípravy na podpis asociační dohody mezi Ukrajinou a EU. Zločinná vláda Viktora Janukoviče proti protestujícím použila nepřiměřené násilí a zbraně, 108 lidí bylo zavražděno, tisíce lidí těžce zraněny. I přes brutalitu zločinného režimu Majdan zvítězil. Touha ukrajinského národa po svobodě je neporazitelná.

Od těchto událostí uplynuly tři roky a Ukrajina nyní bojuje za svobodu a nezávislost proti ruským okupantům; bojuje nejen na území okupovaném agresorem, ale i v informační válce na území Evropy – brání tedy i naši svobodu. V tomto nerovném boji potřebuje naši podporu a pomoc.

Gratuluje Ukrajině k jejímu státnímu svátku – Dni důstojnosti a svobody. Budeme tuto svobodnou a nezávislou zemi nadále podporovat a pomáhat jí v informační válce proti lživé a agresivní kremelské politice.

Bude vás zajímat

Aktuálně

Nesmíme přestat sledovat dění na Ukrajině. Válka pokračuje.

Ruku na srdce, co dnes víte o vývoji na Ukrajině? Že je tam „jakože“ příměří? Co se tam po jeho uzavření odehrálo? A jinak jsou Ukrajinci spokojení?

27.01.2018
Aktuálně Kulturní akce

Monumentální Ševčenkiana v Praze

14. března ve velvyslanectví Ukrajiny v Praze se konala prezentace projektu Monumentální Ševčenkiana – fotovýzkumu více než 1300 památníků Tarasa Ševčenka ve více než 30 zemích.

15.03.2019
Aktuálně

Nezajímavá válka

Trvající válka na východě Ukrajiny se v průběhu posledních let proměnila ze žhavého tématu pro jakékoli médium na jakousi samozřejmost, o které už snad ani nemá cenu psát.

03.05.2017