Podpořte Ukrajinu!

06.06.2017

„Je to má i tvá válka“ – prezentace knížky Anastastii Dmytruk

Jemná krajka jejího díla otevírá nejcitlivější stránku ukrajinské války za nezávislost od událostí revoluce na Majdanu po dnešek.

Naléhavě, otevřeně a emocionálně. Sbírka dává čtenáři možnost prožít celou škálu pocitů – od zápalu boje po něžné okamžiky lásky. Jsou tu verše, které povzbuzují lidi k boji a vedou vojska do bitev, verše, které tiší bolest ze ztráty a zklamání i ty, které zažíhají plamínek víry v srdcích a dávají novou naději.

Svoboda a nezávislost stojí za to, abychom za ně bojovali. Každý den svým myšlením, slovy i skutky utváříme svou zemi. Jaká bude, záleží na nás. Každý den. Taková je hlavní myšlenka této knihy.

„Já a ty – to je velká síla.

Já a ty, my jsme Ukrajina.

Stačil jeden verš, aby se o ní dozvěděl svět, aby si ji zamilovala Ukrajina, a aby si ji Rusko zapsalo do seznamu hlavních literárních nepřátel. Její aktuální verše o naší současnosti mají na internetu stovky tisíc čtenářů a posluchačů a počet zhlédnutí jejích „Stržených masek“ za tři týdny překonal hranici 500 000. První verš občanské lyriky Nasti Dmytruk „Nikdy nebudeme bratry“, si rychle získal miliony příznivců i oponentů a také na něj poprvé v historii literatury vznikly stovky veršovaných odpovědí a coververzí.

Již ve svých 25 letech se Anastasia stala nositelkou titulu „Kyjevanka roku 2015“, získala cenu ukrajinské vlády za mimořádné úspěchy mládeže v oblasti rozvoje Ukrajiny, a také všeukrajinskou cenu  „Žena třetího tisíciletí“ v kategorii „Perspektiva“.

S ovacemi ji vítali v Paříži, Bernu, Hamburku, Vilniusu i Rize, v školách i na univerzitách, v knihovnách a na festivalech, ve vojenských nemocnicích i na frontové linii. Okouzluje svou upřímností a jemným spojením dívčí něžnosti se statečností a silnou vůlí.

Bude vás zajímat

HUB Nusle Kulturní akce Volný čas

Setkání s YAKTAK

30.09 se v mládežnickém prostoru „HUB Nusle“ konala skvělá událost s populárním ukrajinským zpěvákem – YAKTAK.

06.05.2024
Kulturní akce Ukrajinské Centrum Nusle

Návštěva organizace „východní Brána“

Dne 11. dubna navštívily Pražský Majdan zakladatelky občanského sdružení „Východní Brána“ z Mariupolu, které nyní působí v Čerkaších – Lyudmila Chichera a Valeriya Harmash.

22.04.2024
Aktuálně Charitativní projekty Kulturní akce

Beseda pořádaná NNO Ukrajinsko Evropská Perspektiva a iniciativou Chceme Demokratickou Ukrajinu (video)

Dne 15. března 2015, v den 76. výročí nacistické okupace ČSR, se v kavárně Lucerna konala beseda osobností, které současné tragické dění na Ukrajině postavily do paralely s historickými událostmi, které náš národ postihly již mnohokrát. Účastníky byli Karel SCHWARZENBERG, Martin C. PUTNA, Alex KELIN a Daniel KROUPA. V závěru besedy diváky oslovil další významný […]

16.03.2015