Podpořte Ukrajinu!

25.09.2018

UEP na festivalu „Jablkobraní v parku Kamýk“

V pátek 21 září Ukrajinsko Evropská Perspektiva spolu s UAPORTAL.CZ v rámci kulturní spolupráce z magistrátem Prahy 12 a městskou částí Praha – Libuš prezentovaly Ukrajinu na multikulturním festivalu Jablkobraní v parku Kamýk. S touto částí Prahy UEP spolupracovala poprvé – toto je nové partnerství.

Hostům festivalu jsme nabízeli tradiční ukrajinská jídla i nápoje. Chtěli bychom srdečně poděkovat našim volontérům za pomoc při přípravě tradičních pochoutek: „generálské“ varenyky, varenyky se sýrem, golubci, kysané zelí a křupavé kvašáky, bramboráky a palačinky, rolády s masem, sádlo, samozřejmě, a také jablečné koláče, a k tomu ovocný uzvar, ukrajinská horilka a domácí křenový likér.

Podařilo se nám získat 10 000 korun. Po odečtení všech výdajů, zůlstalo nám 7 000 korun pro přidání do rozpočtu dalších Českých prázdnin pro děti zahynulých a zraněných hrdinů Ukrajiny. Tato částka nás velice potěšila, protože festival se konal ve všední pracovní den, trvala jen několik hodin, a kvůli dešti musel skončit dřív. Nicméně, naplnění rozpočtu je pouze jedním z důležitých aspektů účasti na podobných akcích. Kromě toho, velice důležité je to, jak povídáme s lidmi o UEP a o naší činnosti, o aktuální situaci na Ukrajině, bavíme se spolu s návštěvníky.

Srdečně děkujeme všem volontérům, kteří nám pomohli připravit ukrajinský stánek na festivalu, a také věem ukrajincům, kteří se stavili, aby nás podpořili!

Přidejte se k nám příště, sledujte aktuality:
http://u-e-p.eu/
https://uaportal.cz/
https://www.facebook.com/uepeu/
https://www.facebook.com/uaportal/

Můžete nám také pomoct realizovat naše projekty: http://u-e-p.eu/projects/

Transparentní účet pro charitativní příspěvky:
Raiffeisen Bank a.s, 6283201001 /5500
http://u-e-p.eu/donate/

A přece jsme velká síla, když jsme spolu!

Bude vás zajímat

Aktuálně Charitativní projekty Kulturní akce

Beseda pořádaná NNO Ukrajinsko Evropská Perspektiva a iniciativou Chceme Demokratickou Ukrajinu (video)

Dne 15. března 2015, v den 76. výročí nacistické okupace ČSR, se v kavárně Lucerna konala beseda osobností, které současné tragické dění na Ukrajině postavily do paralely s historickými událostmi, které náš národ postihly již mnohokrát. Účastníky byli Karel SCHWARZENBERG, Martin C. PUTNA, Alex KELIN a Daniel KROUPA. V závěru besedy diváky oslovil další významný […]

16.03.2015
Aktuálně Kulturní akce Pomoc vojákům

Prezentace sociálního multimediálního projektu Vítězové

Praha. Dne 21. listopadu 2017 ve 12.00 se v Malém sále Ústřední knihovny Městské knihovny v Praze (Mariánské náměstí 98/1, Praha 1) uskuteční prezentace sociálního multimediálního projektu zpravodajské relace TSN na kanálu 1+1 a časopisu VIVA! Vítězové.

09.11.2017
Kulturní akce Ukrajinské Centrum Nusle

Výročí ukrajinského centra Nusle

V březnu 2012 založila nevládní organizace Pražský Majdan Ukrajinské centrum Nusle – centrum pro pomoc Ukrajině.

18.12.2023