Podpořte Ukrajinu!

25.09.2018

UEP na festivalu „Jablkobraní v parku Kamýk“

V pátek 21 září Ukrajinsko Evropská Perspektiva spolu s UAPORTAL.CZ v rámci kulturní spolupráce z magistrátem Prahy 12 a městskou částí Praha – Libuš prezentovaly Ukrajinu na multikulturním festivalu Jablkobraní v parku Kamýk. S touto částí Prahy UEP spolupracovala poprvé – toto je nové partnerství.

Hostům festivalu jsme nabízeli tradiční ukrajinská jídla i nápoje. Chtěli bychom srdečně poděkovat našim volontérům za pomoc při přípravě tradičních pochoutek: „generálské“ varenyky, varenyky se sýrem, golubci, kysané zelí a křupavé kvašáky, bramboráky a palačinky, rolády s masem, sádlo, samozřejmě, a také jablečné koláče, a k tomu ovocný uzvar, ukrajinská horilka a domácí křenový likér.

Podařilo se nám získat 10 000 korun. Po odečtení všech výdajů, zůlstalo nám 7 000 korun pro přidání do rozpočtu dalších Českých prázdnin pro děti zahynulých a zraněných hrdinů Ukrajiny. Tato částka nás velice potěšila, protože festival se konal ve všední pracovní den, trvala jen několik hodin, a kvůli dešti musel skončit dřív. Nicméně, naplnění rozpočtu je pouze jedním z důležitých aspektů účasti na podobných akcích. Kromě toho, velice důležité je to, jak povídáme s lidmi o UEP a o naší činnosti, o aktuální situaci na Ukrajině, bavíme se spolu s návštěvníky.

Srdečně děkujeme všem volontérům, kteří nám pomohli připravit ukrajinský stánek na festivalu, a také věem ukrajincům, kteří se stavili, aby nás podpořili!

Přidejte se k nám příště, sledujte aktuality:
http://u-e-p.eu/
https://uaportal.cz/
https://www.facebook.com/uepeu/
https://www.facebook.com/uaportal/

Můžete nám také pomoct realizovat naše projekty: http://u-e-p.eu/projects/

Transparentní účet pro charitativní příspěvky:
Raiffeisen Bank a.s, 6283201001 /5500
http://u-e-p.eu/donate/

A přece jsme velká síla, když jsme spolu!

Bude vás zajímat

Charitativní projekty Pomoc Dětem Hrdinů

Seznam snů – adresní pomoc rodinám 17 hrdinů

Milí přátelé, během těchto posledních dnů bylo doručeno několik dalších zásilek, a já mužů konečně napsat zprávu.

13.10.2015
Aktuálně Kulturní akce

Ukrajinské knihy pro děti na Východě Ukrajiny – Kosťantynivka Doněcké oblasti

V rámci projektu „Pomáháme Ukrajině spolu“ do města Kosťantynivka Doněcké oblasti byl doručen čtvrtý balík s knihami v ukrajinštině. 28 knih od UEP dostala knihovna společenské iniciativy DRUZI (Facebook)DRUZI je veřejný kreativní prostor pro osobní rozvoj a zdokonalení, neformální vzdělávání a rozmanité iniciativy mládeže. Sami o sobě říkají: „Naše mise je nadchnout srdce mladých lidí […]

22.01.2019
Aktuálně Charitativní projekty

Nepokoje na Ukrajině: Česko dává dohromady materiální i finanční pomoc pro demonstranty. Přidat se můžete každý

Ukrajinci žijící v Česku shání materiální i jiné formy podpory pro demonstranti  na Ukrajině.

20.01.2014