Podpořte Ukrajinu!

24.08.2023

Nusle dětem

Tým Ukrajinského Centra Nusle se účastnil charitativní akce „Nusle dětem“, která se konala 17. června 2023.

Během dne děti a jich rodiče měli možnost zúčastnit se různých workshopy a koncertů, zaměřených na rozvoj kreativity a tvůrčích schopností.

Ukrajinská kultura a gastronomie se staly nedílnou součástí akce. Hosté byli příjemně překvapeni pokrmy ukrajinské kuchyně, které připravili dobrovolníci Ukrajinského Centra Nusle.

Hlavním cílem akce bylo shromáždit finanční prostředky na poskytnutí pomoci městu Cherson. Díky společným úsilím týmu našeho Centra se nám podařilo získat 13 000 korun. 

Tato částka byla nezbytná pro zakoupení a úhradu generátoru, který byl již následující týden úspěšně odeslán do Chersonu.

Díky podpoře účastníků a příspěvku každého dobrovolníka se akce „Nusle dětem“ stala událostí, která nejen přispěla k dobročinnosti, ale také nás sjednotila v společné misi pomáhat těm, kdo to nejvíce potřebují.

Bude vás zajímat

Kulturní akce Ukrajinské centrum Nusle Volný čas

RefuFest

02.09 se v Praze konal mezikulturní festival RefuFest, na kterém tým Ukrajinského centra Nusle reprezentoval Ukrajinu. 

Připravili jsme tradiční ukrajinská jídla, která návštěvníky festivalu nadchla. Hosté měli možnost ochutnat varenyky, koláče, palačinky a mnoho dalších oblíbených ukrajinských jídel.

19.09.2023
HUB Nusle Pražský Maidan na Staromáku Ukrajinské centrum Nusle

Pražský Majdan pomáhá s integrací válečných uprchlíků z Ukrajiny. Nyní i za výrazné podpory od hlavního města.

Organizace Pražský Majdan získá finanční podporu od hlavního města ve výši 3,15 milionu korun. Peníze použije na projekty zaměřené na podporu ukrajinských uprchlíků, jejich adaptaci a integraci do českého prostředí. Nabízí například informační servis, poradenství v oblasti zdravotnictví, bydlení a trhu práce, distribuci humanitární pomoci, kurzy českého jazyka nebo individuální psychologické poradenství. Velkým projektem Pražského Majdanu je Ukrajinské centrum Nusle, v plánu je i centrum pro mládež.

10.01.2024
HUB Nusle Kulturní akce Ukrajinské centrum Nusle Volný čas

Den uznání dobrovolníků

Dne 13. ledna se v Cross Clubu konal festival Dne uznání dobrovolníků.

31.01.2024