18.12.2023
Sumské nakladatelství „Cukr“ v Praze
Od 20. do 27. září se v šesti hlavních městech EU konala výstava fotografií a síťová akce, na kterou byli pozváni obyvatelé města Sumy, Ukrajinci žijící v zahraničí a místní občané.
Součástí akce byla výstava fotografií zachycující život v pohraničí od 24. února do současnosti.
Od začátku rozsáhlé invaze Ruska na Ukrajinu se tým redakce „Cukr“ nacházel ve městě Sumy a informoval obyvatele o dění v regionu, pomáhal dobrovolníkům a koordinoval sběr finančních prostředků pro potřeby obranných sil.
Dne 21. září se v Praze uskutečnilo setkání, na kterém byly prezentovány fotografie pořízené týmem, sbíraly se finanční prostředky pro potřeby ozbrojených sil a redakce všem přítomným vyprávěla o životě obyvatel Sumů v zahraničí a o Sumech za války.

Bude vás zajímat
V dubnu se mládežnickému týmu „HUB Nusle“ podařilo uspořádat mnoho zajímavých událostí a vybrat 23 400 korun.
Včera tým ukrajinského centra Nusle připravil pro děti ukrajinských obránců prázdniny.
Zajímavostí uměleckého večera bylo kolo štěstí. Návštěvníci si ho mohli zatočit za dar ve výši 200 korun. Mezi cenami byly certifikáty do podniků v Praze, vstupenky do kina, zájezd do Nizozemska, vstupenky na koncert zpěváka Yaktaka, sladké dárky a další.