Podpořte Ukrajinu!

18.12.2023

Sumské nakladatelství „Cukr“ v Praze

Od 20. do 27. září se v šesti hlavních městech EU konala výstava fotografií a síťová akce, na kterou byli pozváni obyvatelé města Sumy, Ukrajinci žijící v zahraničí a místní občané.

Součástí akce byla výstava fotografií zachycující život v pohraničí od 24. února do současnosti.

Od začátku rozsáhlé invaze Ruska na Ukrajinu se tým redakce „Cukr“ nacházel ve městě Sumy a informoval obyvatele o dění v regionu, pomáhal dobrovolníkům a koordinoval sběr finančních prostředků pro potřeby obranných sil.

Dne 21. září se v Praze uskutečnilo setkání, na kterém byly prezentovány fotografie pořízené týmem, sbíraly se finanční prostředky pro potřeby ozbrojených sil a redakce všem přítomným vyprávěla o životě obyvatel Sumů v zahraničí a o Sumech za války.

Bude vás zajímat

Aktuálně Kulturní akce

Ukrajinské knihy pro děti na Východě Ukrajiny – Kosťantynivka Doněcké oblasti

V rámci projektu „Pomáháme Ukrajině spolu“ do města Kosťantynivka Doněcké oblasti byl doručen čtvrtý balík s knihami v ukrajinštině. 28 knih od UEP dostala knihovna společenské iniciativy DRUZI (Facebook)DRUZI je veřejný kreativní prostor pro osobní rozvoj a zdokonalení, neformální vzdělávání a rozmanité iniciativy mládeže. Sami o sobě říkají: „Naše mise je nadchnout srdce mladých lidí […]

22.01.2019
Kulturní akce

V Praze zahrají na benefici ukrajinské kapely

Čtyři ukrajinské rockové kapely se představí 1. prosince v pražském Divadle Archa na festivalu Ukrajino, vítej v Evropě. Doplní je tam čtyři tuzemské soubory. Výtěžek z koncertu napomůže uhradit náklady na ozdravné pobyty ukrajinských válkou postižených dětí v České republice.

26.11.2017
HUB Nusle Ukrajinské centrum Nusle Volný čas

HUB Nusle party

Po absolvování tábora z ukrajinského centra Nusle dosáhl náš tým svého cíle: teenageři si nejen uchovali nezapomenutelné dojmy, ale také našli nové přátele.

06.09 Kurátoři prostoru pro mládež HUB NUSLE uspořádali večírek, který byl skvělým zakončením léta.

19.09.2023