Podpořte Ukrajinu!

01.02.2024

Vánoční koledy doma

V neděli se v našem prostoru pro mládež konala akce „Koledy doma“.

Koledníci zpívali tradiční i moderní koledy, jedli kutia a diskutovali o tradicích slavení Vánoc v různých oblastech Ukrajiny.

Pozvaní odborníci vyprávěli hostům o historii svátků, významu tradic zděděných po našich předcích a o tom, proč je slavíme právě 25. prosince.

Společně jsme si zazpívali koledy a cítili se „jako doma“.

Náš tým by rád poděkoval Maryně Bugay a Jarovi Slobodovi za uspořádání tak komorního, upřímného a atmosférického večera.

Jsme rádi, že se naše prostory stávají místem pro takové krásné akce a sjednocují Ukrajince.

Více snímků naleznete pod tímto odkazem.

Bude vás zajímat

Aktuálně Charitativní projekty Kulturní akce

Beseda pořádaná NNO Ukrajinsko Evropská Perspektiva a iniciativou Chceme Demokratickou Ukrajinu (video)

Dne 15. března 2015, v den 76. výročí nacistické okupace ČSR, se v kavárně Lucerna konala beseda osobností, které současné tragické dění na Ukrajině postavily do paralely s historickými událostmi, které náš národ postihly již mnohokrát. Účastníky byli Karel SCHWARZENBERG, Martin C. PUTNA, Alex KELIN a Daniel KROUPA. V závěru besedy diváky oslovil další významný […]

16.03.2015
Charitativní projekty Kulturní akce

UEP na festivalu „Jablkobraní v parku Kamýk“

V pátek 21 září Ukrajinsko Evropská Perspektiva spolu s UAPORTAL.CZ v rámci kulturní spolupráce z magistrátem Prahy 12 a městskou částí Praha – Libuš prezentovaly Ukrajinu na multikulturním festivalu Jablkobraní v parku Kamýk. S touto částí Prahy UEP spolupracovala poprvé – toto je nové partnerství.

25.09.2018
Aktuálně Kulturní akce

Setkání s účastníky cyklistického maratónu „Ukrajinci v Evropě“

Dovolujeme si Vás pozvat na setkání s účastníky protiteroristické operace na východní Ukrajině a sportovci, kteří za podpory Kyjevského městského sdružení veteránů ATO a MZV Ukrajiny organizovali dobročinný cyklistický maratón „Ukrajinci v Evropě“ o délce 10 tis. km (13.5. – 28.8.2016) územím 16 evropských zemí, a sice: Polsko, Česká republika, Německo, Holandsko, Belgie, Lucembursko, Francie, Španělsko, Portugalsko, Monako, Itálie, Slovinsko, Chorvatsko, Maďarsko, Rumunsko a Moldavsko.

20.04.2016