Podpořte Ukrajinu!

16.03.2019

UEP dostala čestné ocenění – vyznamenání „za důstojnost a patriotismus“

14. března 2019  na prezentaci Monumentální Ševčenkiany v Praze Ukrajinsko Evropská Perspektiva dostala čestné ocenění, vyznamenání „za důstojnost a patriotismus“ za iniciativy volontérského hnutí „Mecenáši pro vojáky“.

Medaili zakladatelce a výkonné ředitelce UEP Galině Andrejciv předal volontér Ruslan Telipskyj.

Ukrajinsko Evropská Perspektiva od roku 2016 spolupracuje s Ruslanem Telipskym na projektu České prázdniny, v rámcí kterého zve do Česka děti zahynulých anebo těžce zraněných na Východě Ukrajiny ukrajinských vojáků.

 

Bude vás zajímat

Aktuálně

Výročí Majdanu – Praha vzpomíná na padlé hrdiny z Nebeské setniny

Tuto neděli 21. února od 15h se u pomníku svatého Václava  v centru Prahy bude konat pietní vzpomínka na Nebeskou setninu, 107 hrdinů boje za svobodu a demokracii Ukrajiny z kyjevského Majdanu. Stali se prvními, kteří položili své životy v boji, který ještě neskončil.

18.02.2016
Aktuálně

Prohlášení MZV k tzv. „lidovým republikám“

Česká republika takzvané „lidové republiky“ považuje za nelegitimní a stejně se staví k jejich prohlášením.

18.07.2017
Aktuálně Без категорії

Loučíme se s rokem 2018 a mnohokrát mu děkujeme!

Blíží se ke konci rok 2018, a chtěli bychom k tomu říct pár slov! Rok 2018 byl pro Ukrajinsko Evropskou Perspektivu velice významný a inovační. Například, teď máme tuto novou webovou stránku! Tento rok jsme zahájili nový projekt „Evropa v Ukrajině“ a uspořádali jsme řadu setkání s vedoucími ukrajinskými politiky. Proběhl ještě jeden tábor pro […]

29.12.2018