Podpořte Ukrajinu!

16.03.2019

UEP dostala čestné ocenění – vyznamenání „za důstojnost a patriotismus“

14. března 2019  na prezentaci Monumentální Ševčenkiany v Praze Ukrajinsko Evropská Perspektiva dostala čestné ocenění, vyznamenání „za důstojnost a patriotismus“ za iniciativy volontérského hnutí „Mecenáši pro vojáky“.

Medaili zakladatelce a výkonné ředitelce UEP Galině Andrejciv předal volontér Ruslan Telipskyj.

Ukrajinsko Evropská Perspektiva od roku 2016 spolupracuje s Ruslanem Telipskym na projektu České prázdniny, v rámcí kterého zve do Česka děti zahynulých anebo těžce zraněných na Východě Ukrajiny ukrajinských vojáků.

 

Bude vás zajímat

Aktuálně Pomáháme Ukrajině spolu Pomoc dětem hrdinů

České prázdniny pro děti z Ukrajiny 2019

V rámci realizace projektu „Pomáháme Ukrajině spolu“ NNO Ukrajinsko Evropská Perspektiva organizuje ozdravný a poznávací tábor pro děti z Ukrajiny, jejichž otcové zemřeli, nebo utrpěli těžká zranění při obraně své země v protiteroristické operaci na východě Ukrajiny.

27.06.2019
Aktuálně Charitativní projekty

Ukrajinské knihy pro děti na Východě

Třetí várka knih bude věnována dětem z města Severodonetsk Luhanse obl. Na základě církevní farnosti bude zřízen centrum, ve kterém bude fungovat nadace „Caritas Severodonetsk“, středisko veřejného a společenského vývoje, mládežnické a dětské kluby, nedělní školy a mnoho dalších zajímavých a potřebných iniciativ.

02.11.2018
Aktuálně

Pronásledování Krymských Tatarů

Ruská okupace Krymu a uspořádaní „referenda“ o připojení k Rusku byly ostře odsouzeny ukrajinským obyvatelstvem poloostrova, podobně akce bojkotovali Krymští Tataři.

06.03.2017