Podpořte Ukrajinu!

12.12.2023

Otevření HUB Nusle

Dne 30.11.23 byl oficiálně otevřen prostor pro mládež HUB Nusle.

HUB Nusle je nový mládežnický projekt pražského Majdanu, který sdružuje mladé lidi a poskytuje prostor pro plánování a pořádání různých akcí a také pro podporu sociální role mladých lidí ve společnosti.

Ukrajinská mladež byla nucena opustit své domovy kvůli ničivé válce a přestěhovat se do České republiky. Naprostá většina těchto lidí tráví svůj volný čas doma nebo na ulici. To byl podnět pro Halynu Andriytsiv, ředitelku neziskové organizace Pražský Majdan, k vytvoření bezpečného prostoru pro mládež.

Naše aktivity zahrnují neformální vzdělávací akce, tvůrčí dílny, výlety, kurzy sebeobrany a první pomoci, divadelní kroužek, knižní klub a technickou laboratoř. Pořádáme hudební večery, party a filmové večírky.

Kolem projektu se vytvořil tým lidí, kteří se myšlenkou prostoru pro mladé nadchli a vytvořili ho vlastníma rukama a srdcem.

Podporujeme ukrajinskou mladež, aby mohli bezpečně, zajímavě a užitečně trávit svůj volný čas s podobně smýšlejícími lidmi.

Naším hlavním cílem je vytvořit bezpečné a přátelské prostředí, ve kterém se ukrajinská mládež může adaptovat na české prostředí a na chvíli zapomenout na válku, cítit podporu a najít nové přátele.

Mladí lidé jsou naše budoucnost a jsou to oni, kdo jí postaví.

Bude vás zajímat

HUB Nusle Kulturní akce

Párty na den svatého Ondřeje

Tým HUB Nusle se rozhodl nezapomenout na ukrajinské tradice v zahraničí a oslavit večer tradičním způsobem, stejně jako doma.

01.02.2024
Kulturní akce Pomáháme Ukrajině spolu Pomoc dětem hrdinů Ukrajinské Centrum Nusle Volný čas

Vánoční prázdniny pro děti obránců

Včera tým ukrajinského centra Nusle připravil pro děti ukrajinských obránců prázdniny.

31.01.2024
Kulturní akce

Pokud budeme bojovat, zvítězíme

Náš tým se rozhodl podpořit všechny, kteří bojují za nezávislost Ukrajiny, a zúčastnit se kampaně Pochod za Ukrajinu.

01.03.2024