Podpořte Ukrajinu!

24.08.2023

Integrace Ukrajinců do české kultury

Víte, kdo vyučuje češtinu v Ukrajinském Сentru Nusle?

Paní Faina – filoložka s dlouholetými zkušenostmi, která před mnoha lety přesídlila z Ukrajiny do Prahy. Během této doby si vydobyla reputaci významné učitelky českého jazyka, která je respektována svými studenty.

Pravidelně paní Faina pořádá výukové hodiny českého jazyka v Ukrajinském Centru Nusle, podporuje své studenty k aktivnímu komunikování a zdokonalování svých jazykových dovedností. Přistupuje k nim individuálně, zohledňuje jejich osobní cíle a úroveň jazykových znalostí.

Kromě výuky českého jazyka paní Faina přispívá k integraci Ukrajinců do české společnosti. Pořádá exkurze k historickým místům v Praze a vypráví o české kultuře, což pomáhá Ukrajincům lépe se seznámit s českou kulturou a tradicemi.

Díky podpoře a inspiraci paní Fainy získalo mnoho Ukrajinců, kteří se obrátili na naše Centrum, možnost volně komunikovat česky a cítit se v České republice jako doma.

Bude vás zajímat

Ukrajinské centrum Nusle Volný čas

Čtení se starým lvem: Setkání s knihou

Každý pátek mají malí čtenáři ve zdech ukrajinského centra Nusle jedinečnou příležitost ponořit se do světa knih, užít si okouzlujici dobrodružství, která žijí na stránkách ukrajinské literatury, a zúčastnit se mistrovských kurzů.

Ukrajinské centrum Nusle Volný čas

Divadelní kroužek

Dne 6.9. začal v Ukrajinském centru Nusle dlouho očekávaný divadelní kroužek, který sdružuje příznivce divadelního umění.

Na první hodině měli účastníci možnost se vzájemně poznat a vyměnit si názory a postoje k divadlu. Liší se věkem, zkušenostmi i tvůrčím přístupem, ale právě to činí skupinu zajímavou a různorodou.

19.09.2023
Kurzy a konzultace Ukrajinské centrum Nusle Volný čas

Škola FPV dronů

23.08 Skončil druhý kurz výcviku ve škole FPV dronů.

Pomocí simulátorů účastníci úspěšně zvládli teoretické základy a dozvěděli se důležité informace o bezpečnostních pravidlech a omezeních letu.