Podpořte Ukrajinu!

19.09.2023

RefuFest

02.09 se v Praze konal mezikulturní festival RefuFest, na kterém tým Ukrajinského centra Nusle reprezentoval Ukrajinu. 

Připravili jsme tradiční ukrajinská jídla, která návštěvníky festivalu nadchla. Hosté měli možnost ochutnat varenyky, koláče, palačinky a mnoho dalších oblíbených ukrajinských jídel.

Tým našeho centra také uspořádal několik workshopů, které měly představit rozmanitost a bohatství ukrajinské kultury. Účastníci festivalu se zapojili do workshopu výroby panenek motanek, které jsou symbolem naší národní kultury, a měli možnost vytvořit si vlastenecké náramky.

Během festivalu se podařilo vybrat úctyhodnou částku 24 000 korun, která téměř stačí na nákup 2 FPV dronů. K ní přidáme sbírku z kasičky Ukrajinského centra Nusle a objednáme drony pro naše obránce.

Bude vás zajímat

Aktuálně Kulturní akce

Promítání filmu „Etapém přes půlku země “ a setkání s vězněm Kremlu Oleksandrem Kolčenko v Praze

11. listopadu 2019. NNO Ukrajinsko Evropská Perspektiva ve spolupráci s Velvyslanectví Ukrajiny v ČR, pořádala setkání s vězněm Kremlu Oleksandrem Kolčenko a prezentace filmového dokumentu „Etapém přes půlku země “ o něm a Olegu Sencovu. 

12.11.2019
Ukrajinské centrum Nusle Volný čas

Čtení se starým lvem: Setkání s knihou

Každý pátek mají malí čtenáři ve zdech ukrajinského centra Nusle jedinečnou příležitost ponořit se do světa knih, užít si okouzlujici dobrodružství, která žijí na stránkách ukrajinské literatury, a zúčastnit se mistrovských kurzů.

24.08.2023