Podpořte Ukrajinu!

19.09.2023

RefuFest

02.09 se v Praze konal mezikulturní festival RefuFest, na kterém tým Ukrajinského centra Nusle reprezentoval Ukrajinu. 

Připravili jsme tradiční ukrajinská jídla, která návštěvníky festivalu nadchla. Hosté měli možnost ochutnat varenyky, koláče, palačinky a mnoho dalších oblíbených ukrajinských jídel.

Tým našeho centra také uspořádal několik workshopů, které měly představit rozmanitost a bohatství ukrajinské kultury. Účastníci festivalu se zapojili do workshopu výroby panenek motanek, které jsou symbolem naší národní kultury, a měli možnost vytvořit si vlastenecké náramky.

Během festivalu se podařilo vybrat úctyhodnou částku 24 000 korun, která téměř stačí na nákup 2 FPV dronů. K ní přidáme sbírku z kasičky Ukrajinského centra Nusle a objednáme drony pro naše obránce.

Bude vás zajímat

Charitativní projekty Kulturní akce

UEP na festivalu „Jablkobraní v parku Kamýk“

V pátek 21 září Ukrajinsko Evropská Perspektiva spolu s UAPORTAL.CZ v rámci kulturní spolupráce z magistrátem Prahy 12 a městskou částí Praha – Libuš prezentovaly Ukrajinu na multikulturním festivalu Jablkobraní v parku Kamýk. S touto částí Prahy UEP spolupracovala poprvé – toto je nové partnerství.

25.09.2018
Aktuálně Kulturní akce

Promítání filmu „Etapém přes půlku země “ a setkání s vězněm Kremlu Oleksandrem Kolčenko v Praze

11. listopadu 2019. NNO Ukrajinsko Evropská Perspektiva ve spolupráci s Velvyslanectví Ukrajiny v ČR, pořádala setkání s vězněm Kremlu Oleksandrem Kolčenko a prezentace filmového dokumentu „Etapém přes půlku země “ o něm a Olegu Sencovu. 

12.11.2019