Podpořte Ukrajinu!

22.01.2017

Mezinárodní akce Stop Putin-Stop War- Česká republika

V sobotu 21. ledna 2017 se Pražský Majdan a Ukrajinsko Evropská Perspektiva již po třetí zúčastnili  mezinárodní akce „Stop Putin, Stop War“.

Této akce se ve stejnou dobu účastnila i další města po celém světě (Ukrajina, Evropa, Izrael, USA, Austrálie). V Praze jsme na akci přizvali i zástupce syrské komunity, protože i Sýrie je obětí ruské agrese. Přítomen byl i pracovník ukrajinské ambasády v České republice.

Na akci zaznělo několik projevů (z pohledu Čechů, Ukrajinců a Syřanů). Většina mluvčích hovořila o tom, že největším problémem v současné době je apatie a pocit, že se nás problémy na Ukrajině i v Sýrii netýkají a že jako jednotlivci stejně nemůžeme nic dělat. Upozorňovali jsme na to, že i přes oficiální příměří konflikt na Ukrajině stále trvá.

V úvodním projevu zaznělo, že když čelíme agresi, neexistuje neutralita; nečinnost znamená přidat se na stranu agresora. A v dnešním vzájemně propojeném světě nelze říct, že se nás netýkají problémy ostatních. Jeden z ukrajinských mluvčích, který bojoval v ATO, vyzval všechny, aby se spojili a nezapomínali na Ukrajinu. Zástupkyně syrské komunity poukázala na podobnost situace na Ukrajině a v Sýrii. Zároveň varovala, že obojí je následkem nečinnosti. Pokud se ruské agresi účinně nepostavíme, můžeme za chvíli čelit situaci, kdy budeme my další obětí agrese a média v dalších zemích budou komentovat, že se jich situace netýká.

Na akci zazněly také požadavky inciativy Stop Putin, Stop War:

1. permanentní přítomnosti OBSE v oblastech Donbasu,

2. propuštění politických vězňů a zajatců,

3. stažení ruských ozbrojených sil,

4. vojenské techniky z Ukrajiny a osvobození Krymu a Sevastopole.

Děkujeme všem za účast a podporu. Vydržme.

 Společně jsme silní.

Bude vás zajímat

Aktuálně

SOS – Pomozte lidem na Euromaidanu přežít mráz a podpořte je v jejich odhodlání!

„Lhostejnost k druhým a lhostejnost k osudu celku je přesně tím, co otevírá dveře zlu“ Václav Havel. SOS – Pomozte lidem na Euromaidanu přežít mráz a podpořte je v jejich odhodlání!  – Ukrajinsko Evropská Perspektiva humanitární  pomoc lidem na Ukrajině. 

29.01.2014
Aktuálně

NOVÉ DŮKAZY O POPRAVÁCH UKRAJINSKÝCH VOJÁKŮ MUSÍ PODNÍTIT OKAMŽITÉ VYŠETŘOVÁNÍ

Nové šokující důkazy o vraždách ve stylu poprav proruskými ozbrojenými skupinami v Donbasu na východní Ukrajině ukazují naléhavou potřebu zásahu, který by řešil eskalaci humanitární a lidsko-právní krize.

16.04.2015
Aktuálně

Tisková zpráva ukrajinských spolků v ČR ze dne 16.9.2016

Ukrajinské spolky v ČR, které mají dlouhodobý zájem rozvíjet česko-ukrajinské vztahy, se na svém jednání dne 16.9.2016 dohodly na následující tiskové zprávě, týkající se vybraných otázek veřejného života s ukrajinskou tématikou v ČR:

16.09.2016